Maaş Mutemeti
Bu haber 31 Ağustos 2016 22:49:10 Tarihinde eklenmiştir.

MEMURLARIN ALDIĞI BAZI RAPORLARDA SAĞLIK KURULU ONAYININ BULUNMASI ŞARTI

Memurlar için hastalık nedeniyle tek hekim tarafından verilen bazı raporlar sağlık kurulu onayı alınmadan hastalık izni olarak kabul edilmez.

MEMURLARIN ALDIĞI BAZI RAPORLARDA SAĞLIK KURULU ONAYININ BULUNMASI ŞARTI

Aile hekimi,kurum tabibi ve Sosyal güvenlik kurumu (SGK) ile sözleşmesi bulunan resmi yada özel sağlık hizmeti sunucularından tek hekim tarafından farklı süreler için düzenlenen bazı raporlar için sağlık raporu şartı bulunmaktadır.

 

-Memur aynı yıl içinde tek hekim tarafından farklı tarihlerde düzenlenen hastalık raporu süresinin 40 günü geçmesi durumunda 40 günü geçen süreler için memura hastalık izni verilmez.Bu tek hekim tarafından 40 günü aşan süreler için  hastalık izni verilebilmesi için bu raporların sağlık kurulu tarafından onaylanması gerekmektedir.

 

 

-Devlet memurları hakkında tek hekimler tarafından bir defada en fazla 10 gün süreli hastalık raporu verilebilmektedir.Fakat, tek hekimin düzenlediği hastalık raporunda kontrol muayenesine gerek görüldüğünün belirtilmiş olması ve kontrol muayenesi neticesinde yeniden hastalık raporu düzenlenmesine gereksinim duyulması durumunda, tek hekim tarafından memur hakkında en fazla 10 gün süreli yeni bir hastalık raporu daha verilebilir

 

Ancak, kontrol muayenesi sonunda memur hakkında düzenlenecek hastalık raporu süresinin 10 günü aşması durumunda, aşan sürelere ilişkin hastalık raporunun;

 

1) SGK ile sözleşme imzalamış bir sağlık sunucusunun sağlık kurulu (resmi/özel) tarafından düzenlenmesi gerekir

 

2)O yerde böyle bir sağlık sunucusunun bulunmaması nedeniyle böyle bir sağlık sunucusunun bulunduğu yere hastanın naklinin mümkün olmadığı durumlarda, hastalık raporu en çok 10 gün süreli olarak tek hekim tarafından düzenlenebilir.  Tek hekim tarafından bu şekilde düzenlenecek rapora istinaden memura hastalık izni verilebilmesi için, söz konusu raporun ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenecek sağlık kurullarınca (resmi/özel) onaylanması gerekir.

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap