Bu haber 21 Temmuz 2016 07:18:19 Tarihinde eklenmiştir.

MEMUR BAŞKA BİR MEMURA HAKARET EDERSE CEZASI NE OLUR?

Memur olarak çalışan bir çalışana aynı kurumda memur olarak çalışan iş arkadaşına hakaret ederse cezası ne olur?

Disiplin hükümleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 124-136 maddelerin göre iş arkadaşlarına hakarette bulunmanın cezası "Kademe İlerlemesinin Durdurulması" cezası olarak belirlenmiştir.Buna göre kademe ilerlemesi 1-3 arası durdurulabilir.

 

"Kademe ilerlemesinin durdurulması: Fiilin ağırlık derecesine göre memura verilecek olan ceza süresini de etkiler.

 

İş arkadaşlarının hakaretine uğrayan bir Devlet memuru iki işlem yapmalıdır.

1- Devlet Memurlarının Müracaat ve Şikayetleri Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak, silsile yoluyla durumu en yakın amirine bildirmelidir. Amir eğer yetkisi dahilindeyse konuya eğilmeli, değilse talebi yetkili amire bildirmelidir.

2- Hakarete uğradığını iddia eden memur, disiplin işlemi yapılması için başvurmadan önce, hakarete uğradığını ispatlamalıdır. Bir kamera kaydı veya en az iki şahit ispat açısından çok önemlidir.İddiasını ispat edemeyecekse şikayet etmesinin bir anlamı yok.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap