Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 12 Temmuz 2016 11:37:37 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK PERSONELİ LİSANS TAMAMLAMA BAŞVURULARI NASIL OLACAK ?

Üst öğrenim lisans tamamlama hakkında son gelişmeler

Lisans Tamamlama Nedir: İki yıllık ön lisans ya da 3 yıllık (Gevher Nesibe vb.) Meslek Yüksek Okullarından mezun olan kişilerin kendi okuduğu alanlaran veya  YÖK’ün belirlediği alanlardan  4 yıllık bir Lisans Programına tamamlayarak Lisans Mezunu olmalarıdır.

 

Kimlerin hangi bölümlere Lisans tamamla üst öğrenim  hakkının olacağına  YÖK karar vermektedir. Ama genel olarak izlenen kriter şöyle: Örneğin, 2 yıllık Sağlık Kurumları İşletmeciliği Mezunu birisi 4 Yıllık Sağlık Yönetimi ve İşletme gibi alanlara geçiş yapabiliyor. YÖK’ün önemsediği durum ise ; okuduğunuz bölümün  devamı niteliğindeki bir bölüme geçiş yapmanız. YÖK, eğer sizin bölümünüzün 4 yıllık devamı  yoksa yakın veya gerekli  alanlarda bir bölüme geçmenize izin veriyor. Örneğin, İlk ve Acil Yardım ön lisans mezunları  ve Anestezi mezunları kendi alanlarında 4 yıllık bölüm olmadığı için; Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik ve Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümlerine geçiş yapabilmekteler. Bu bölüm mezunları Sağlık Yönetimi, Beslenme ve diyetetik gibi farklı alanlara geçiş yapamıyorlar.

 

19/11/2014 Tarih ve 6569 Sayılı Kanun'un Geçici Madde 69'u uyarınca, belirlenen  ön lisans programlarından  mezun olan adaylar için lisans tamamlama programları açılacaktır. 2016-2017 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına başvurular e-Devlet belirlenecek tarihler arasında https://yoksis.yok.gov.tr/BTS  internet adresinden alınacaktır. Başvuru sırasında adaylardan ön lisans diplomasında yer alan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi istenecektir. Başvuru yapmayan adaylar,2016-2017 eğitim öğretim yılı için tercih ve yerleştirme işlemlerinden yararlanamayacaklardır.

 

 

Tercihler belirlenen tarihler arasında aynı internet adresinden alınacaktır. Tercih işlemleri sırasında ön lisans alanlarına göre hangi alanlarda lisans tamamlama programları açılacağı, programların yer alacağı üniversiteler ile kontenjanları ve yerleştirmeye ilişkin esaslar yayımlanacaktır.

 

 

Yerleştirme işlemleri büyük ihtimal Eylül ayının ilk haftalarına  yapılacak ve sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak olup adaylara ayrıca posta yolu ile gönderilmeyecektir.

 

 

Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri Eylül’ün ikinci haftasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. İlan edilen kayıt tarihlerinde kaydını yaptırmayan adaylar yerleştirme işleminden doğan haklarından vazgeçmiş sayılacaklar ve kayıtları yapılmayacaktır.

 

Murat Ekinci
NEÜ Sağlık Yönetimi

muratekinci@mail.com.tr

 

 

ÜST ÖĞRENİM LİSANS TAMAMLAMA İLE İLGİLİ SORULARINIZ İÇİN FACEBOOK GRUBUMUZA KATILINIZ TIKLAYIN

 

Sağlık Personeli Lisans Tamamla Hakkından Kimler Faydalanıyor? TIKLAYIN


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 6 Yorum
 • Gülcan çevi civelek
  Gülcan çevi civelek , 24 Temmuz 2016 19:55:18
  Onlisans ıs sagligi ve güvenliği mezunuyum 4 yilliga tamamlamak istiyorum fakat bu hak bana degilde saglik kurumlari isletmeciligi mezunlarina veriliyo sizcede bu duruma bi aciklik getirilmek zorunda degilmi acaba???
 • Ezgi Kaynarca
  Ezgi Kaynarca , 16 Temmuz 2016 15:48:26
  Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi laborant ve veteriner sağlık teknikeriyim.ayrıca 2013 mezunuyum.lisans tamamlama hakkından yararlanabiliyormuyum.ve hangi bölümlere lisans tamamlayabilir.
 • Cumali u.
  Cumali u. , 13 Temmuz 2016 20:48:33
  Önlisans Tıbbi Sekreterim ve Anadolu ünv. AÖF İşletme ile lisans tamamladım. YÖK\\\'ün açacağı \\\"sağlıkta lisans tamamlama\\\" programına başvuru yapabiliyor muyum??
 • Cumali u.
  Cumali u. , 13 Temmuz 2016 20:36:46
  Önlisans Tıbbi Sekreterim ve Anadolu ünv. AÖF İşletme ile lisans tamamladım. YÖK\\\'ün açacağı \\\"sağlıkta lisans tamamlama\\\" programına başvuru yapabiliyor muyum??
 • Seyhan yeşilırmak
  Seyhan yeşilırmak , 12 Temmuz 2016 16:21:35
  2016 yılı ocak ayı önlisans mezunuyum,lisans tamamlamaya bu yıl başvurabilecekmiyim.teşekkürler
 • Harun KARACA
  Harun KARACA , 12 Temmuz 2016 13:55:13
  Önlisans Tıbbi Sekreterim ve Anadolu ünv. AÖF İşletme ile lisans tamamladım. YÖK\'ün açacağı \"sağlıkta lisans tamamlama\" programına başvuru yapabiliyor muyum??