Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 25 Temmuz 2016 15:53:03 Tarihinde eklenmiştir.

KIDEM YILI SINIRLAMASI

Kıdem yılı en çok 25 yıl ile sınırlı tutulmaktadır. Bu sınırlama 25 yıldan fazla olan hizmet sürelerinin adeta yok sayılması anlamına gelmektedir.


Emekli ikramiyesinin en çok 30 hizmet yılı esas alınarak ödenmesine ilişkin düzenlemenin Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesiyle, emekli ikramiyesi ödemelerinde 7 Ocak 2015 tarihinden itibaren hizmet yılı sınırlaması uygulanmıyor. Fakat, kıdem yılı bakımından sınırlama halen uygulanmaktadır.

 

Çalışanların maaşlarına etki eden kıdem yılı,emekli devlet memurlarının emekli  aylık ve ikramiyelerine de etki etmektedir.

 

KIDEM YILI SINIRLAMASININ KALKMASI MEMURA NE SAĞLAR?

 

Memurların kazanılmış hak aylık derecelerinin / kademelerinin belirlenmesinde esas alınan hizmet sürelerinin tam yıl olan kısımları, ilgililerin kıdem yılı olarak kabul edilmektedir.

Aylık ücret ve emekli hakları  hesaplanırken en fazla 25 yıl esas alınmakta bu 25 yıldan fazlası ise hiçbir anlam ifade etmemekte.

Bu 25 yıllık sınırlama nedeniyle aylık maaşlarda ve emekli aylıklarında kayıplar yaşanmakta.

25 yıl sınırlaması ile değerlendirilemeyen her 1 kademe için

Aylık Net:1,25

Maaşa Etkisi:1,40

Emekli Aylığına Etkisi:46,18

 

MEMUR EMEKLİ MAAŞI VE İKRAMİYESİ HESAPLAMA ROBOTUNA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap