Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 01 Temmuz 2016 19:35:35 Tarihinde eklenmiştir.

KÖTÜ MUAMELE OLAYI İLE İLGİLİ İZMİR TABİP ODASI AÇIKLAMA YAPTI.

İzmir Tabip Odası Başkanı yaptığı açıklamada 70 yaşında vatandaşa yapılan hakaret olayından üzüntülerini dile getirdi ve asıl suçlunun görüntüleri sosyal medyaya veren kişinin olduğunu dile getirdi

Yapılan basın açıklamasına Aile Hekimi Birsen Tirtar katılmazken, İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr.  Fehmi Akçiçek ,İzmir Kemalpaşa ilçesi Bağyurdu beldesinde bulunan Aile Sağlığı Merkezinde gerçekleşen olaydan dolayı Dr.Birsen Tirtar'ın üzgün olduğunu ve doktorlarında bu olaydan dolayı üzgün olduklarını dile getirdi.

 

HİÇBİRİMİZ HATASIZ OLDUĞUMUZU İDDA EDEMEYİZ

 

Kendi odasında bir hastayı yalnız gördüğü zaman yapmaması gerektiği kadar tepki göstermiş fakat sonrasında yaşananlar kişinin hatasını telafi etmesine izin vermemiş ve ailesinin mesajlarla tehdit edilmesine kadar uzanmış. Hiçbirimiz hatasız olduğumuzu iddia edemeyiz. Hepimiz hatalarımızı soğukkanlılıkla görmeli ve bunu düzeltebilmek için karşımızdakine yeterince sağduyu ve saygı gösterebilmeliyiz.

 

Dr. Tirtar'ın olaydan dolayı  duyduğu üzüntüyü telefonda dile getirdiğini kaydeden Prof. Dr. Akçiçek, hekim ve hasta ilişkilerini daha medeni kılabilecek düzenlemelere ihtiyaç olduğunu belirtti.

 

Olaydan dolayı çok üzüldüğünü ve hekimler adına özür dilediğini belirten Prof Dr. Akçiçek,Dr. Tirtar'ın travma sonrası stres yaşadığını ve telefon görüşmesinde ağladığını dile getirdi.

 

YAŞANAN OLAY TALİHSİZLİK VE İLETİŞİM KAZASI

 

Konuya ilk günden beri müdahil olduklarını belirten İzmir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Murat Pala meslektaşlarının linç edilmesine izin vermeyeceklerini belirtti.Ayrıca olaydan sonra Erdoğan Gül isimli vatandaşın evine gidip olayı dinlediklerini belirten Pala,sözlerine şöyle devam etti; Olayın talihsizlik ve iletişim kazası olduğunu dile getirdik. Dr. Birsen Hanım başta olmak üzere tüm hekimler olarak bu olay ve sonrasında gelişen linç kampanyasından dolayı oldukça üzgünüz. Ortada bir hizmet kusuru ya da suç oluşturabilecek bir durum varsa konu zaten Bakanlık tarafından inceleniyor. Ancak ortada bir suç varsa bile buna verilen tepki suçla orantısız ve haksızdır.

 

Murat Pala, Dr. Birsen Tirtar'ın, 70 yaşındaki Erdoğan Gül'den özür dilemek istediğini ancak kabul edilmediğini de öne sürdü.






Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
2018 yılında ve daha sonraki yıllarda yapılacak sağlık personeli atamasında ebe alımlarının artacağı Sağlık Bakanı'nın şu ifadeleriyle ortaya çıkmıştır. Sağlık Bakanı Demircan, "Ebe sayımızı artıracağız. Türkiye işi normal zemine çekmiş olur. Eskiden bunu mahalle ebeleri yapıyordu. Onların yerine tecrübeli, eğitim görmüş, hastane ortamında doğum yaptıracak ebelerimizin sayısını artıracağız." dedi.
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ  HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU - Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 14.11.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
2018 yılında kaç sağlık personeli atanacak, sağlık personeli ataması 2018'de olacak mı? Sağlık atamasıyla ilgili yapılan açıklamalar ve daha fazlası haberimizde. Sağlık personeli atama haberini beklerken müjde Başbakan'dan geldi. 2018 bütçesine göre kaç sağlıkçı atanacak detaylar...
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.