Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 01 Temmuz 2016 07:59:51 Tarihinde eklenmiştir.

VATANDAŞ HAYAT SİGORTASINDA MİLYONLARCA LİRASINI UNUTTU

Hayat sigortası sistemine hala alışamadık.Bu yıl içinde hayat sigortasında unutulan para 30 milyona yaklaştı.


 

Sigorta şirketleri her yılın ocak ayında paralarını unutan sigortalıların listesini internetten açıklıyor.Ayrıca parasını almayan kişilere de 15 Haziran'a kadar da paralarını almaları için telefonla bilgi verilip  mektup gönderiliyor.Ancak vatandaşların bir çoğu dolandırılma korkusundan dolayı sigortacılara inanmıyor.Bir çok kişi artan dolandırıcılık olaylarından dolayı korkuyor ve benim böyle bir param olsa haberim olurdu deyip telefonu kapatıyor.Hatta bir kaç kez aynı numaradan arandıklarında polise bile şikayet eden var.

 

Her yılın Haziran ayının sonun da hesaplar da kalan paralar Güvence Hesabına devrediliyor.

 

BU YIL SİGORTALILARIN ALMADIKLARI PARALAR 30 MİLYONA YAKLAŞMIŞ DURUMDA.

 

Bu yıl sigortalıların almadıkları paralar 30 milyona yaklaşmış durumda.Üç yılda devredilen miktar 100 milyon lirayı bulmuş durumda.Bu paralar içinde 100 bin lirasını unutanlar bile var. Bu paraları unutmalarının önemli sebepleri de var.Örneğin 10 yada daha fazla süreli sigortalı olan kişiler sigortalı olduklarını unutuyorlar.Yada kişi hayatını kaybediyor ve varisleri de bu paradan haberdar olmadıkları için bu para hesapta kalıyor.Ayrıca adres değişikliği de önemli bir etken adres ve telefon değişikliği olan kişilere de ulaşılamadığı ve kişilerinde internetten bu listeleri takip etmemeleri en önemli etken.

 

Bu paranın 2 yıllık zaman aşımı süresinin olduğunu belirterek, vatandaşın parasını takip etmeleri konusunda biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini bir kez daha vurgulayalım. 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.