Maaş Mutemeti
Bu haber 01 Temmuz 2016 07:59:51 Tarihinde eklenmiştir.

VATANDAŞ HAYAT SİGORTASINDA MİLYONLARCA LİRASINI UNUTTU

Hayat sigortası sistemine hala alışamadık.Bu yıl içinde hayat sigortasında unutulan para 30 milyona yaklaştı.

VATANDAŞ HAYAT SİGORTASINDA MİLYONLARCA LİRASINI UNUTTU

 

Sigorta şirketleri her yılın ocak ayında paralarını unutan sigortalıların listesini internetten açıklıyor.Ayrıca parasını almayan kişilere de 15 Haziran'a kadar da paralarını almaları için telefonla bilgi verilip  mektup gönderiliyor.Ancak vatandaşların bir çoğu dolandırılma korkusundan dolayı sigortacılara inanmıyor.Bir çok kişi artan dolandırıcılık olaylarından dolayı korkuyor ve benim böyle bir param olsa haberim olurdu deyip telefonu kapatıyor.Hatta bir kaç kez aynı numaradan arandıklarında polise bile şikayet eden var.

 

Her yılın Haziran ayının sonun da hesaplar da kalan paralar Güvence Hesabına devrediliyor.

 

BU YIL SİGORTALILARIN ALMADIKLARI PARALAR 30 MİLYONA YAKLAŞMIŞ DURUMDA.

 

Bu yıl sigortalıların almadıkları paralar 30 milyona yaklaşmış durumda.Üç yılda devredilen miktar 100 milyon lirayı bulmuş durumda.Bu paralar içinde 100 bin lirasını unutanlar bile var. Bu paraları unutmalarının önemli sebepleri de var.Örneğin 10 yada daha fazla süreli sigortalı olan kişiler sigortalı olduklarını unutuyorlar.Yada kişi hayatını kaybediyor ve varisleri de bu paradan haberdar olmadıkları için bu para hesapta kalıyor.Ayrıca adres değişikliği de önemli bir etken adres ve telefon değişikliği olan kişilere de ulaşılamadığı ve kişilerinde internetten bu listeleri takip etmemeleri en önemli etken.

 

Bu paranın 2 yıllık zaman aşımı süresinin olduğunu belirterek, vatandaşın parasını takip etmeleri konusunda biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini bir kez daha vurgulayalım. 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap