Bu haber 29 Haziran 2016 01:58:54 Tarihinde eklenmiştir. 1466 Defa Okundu.

TATİLDE ARABAYLA YOLA ÇIKMADAN TATİLCİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

9 günlük bayram tatiline tatilcilerin arabayla çıkmadan önce dikkat etmesi gereken bazı konulara dikkat etmeleri gerekiyor. Tatilcilerin sorunsuz bir uzun yolculuk için yapması gerekenler neler?

TATİLDE ARABAYLA YOLA ÇIKMADAN TATİLCİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

 

1-TEKERLEKLERE DİKKAT

Tatil için Uzun bir araba yolculuğuna çıkacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri arabanın tekerlekleri.Aracınızda tekerlek değiştirmek için yeterli ekipmanların mutlaka bulunması gerekiyor.Yedek tekerleğinizi sağlama lamayı unutmayın.

 

 

2- AKÜYE DİKKAT

Akü arabanın olmazsa olmazlarından.Akünüzün yeterli olup olmadığına dikkat edin.

 

 

3-İLK YARDIM MALZEMELERİ

Aracınızda bulunan acil yardım malzemelerini ve acil durum işaretlerini kontrol etmeli ve eksik sorunlu olan varsa yerine yenisi alınıp konulmalı

 

 

4-ÖNEMLİ BELGELERİ YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN

Yolculuğunuz sırasında polis çevirmelerinde sorun yaşamamak için ehliyet,ruhsat ve aracınızla ilgili diğer önemli belgeleri yanınıza almayı unutmayın.

 

5-FRENLERE  VE ARAÇ SIVILARINA DİKKAT

Uzun yolculuklarda yolcular için hayati fonksiyona sahip konulardan biride frenler.Yolculuğ a çıkmadan kontrol edilmeli ve en ufak bir ses geliyorsa servise götürülmeli.Yağ durumu,soğutucu şanzıman ve cam sıvıları yolculuk öncesi kontrol edilmeli.

 

 

6-BAKIMI YAPILMADIYSA ARAÇ KONTROLERİNİ YAPTIRIN

 Üşengeç bir sürücüyseniz ve araç kontrollerini atlıyorsanız mutlaka uzun yola çıkmadan bir araç bakımı yaptırmalısınız. Gözden kaçabilecek ufak bir sorun yol boyunca moralinizin bozulmasına ve daha da önemlisi kazalara sebep olabilir.

 

 

7-ARABANIN TEMİZLİĞİNİ YAPIN

Camlarınızın ya da aynalarınızın yüzeyini kaplayan tozlar, görüşünüzü engelleyerek ve güneş ışınlarının gözünüze ani olarak çarpmasına sebep olarak kazalara neden olabilir.Bu nedenle uzun yolculuğa çıkmadan önce arabanızı yıkatın.

 

8-GİDECEĞİNİZ YERİ BİLMİYORSANIZ GPS VEYA NOVİGASYON SİSTEMİNİ YANINIZDA BULUNDURUN

Uzun yolculuklarda dalgınlıktan dolayı yollar karıştırılabilir hele de gidilecek yere ilk kez gidiliyorsa bu durum daha da karmaşık olabilir bu nedenle sürücülerin GPS yada novigasyonu yanlarında bulundurmada büyük bir fayda var.

 

9-UYKUSUZLUĞA KARŞI EN İYİ İLAÇ MÜZİK

Uzun yolculuğa çıkmadan sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir cd doldurursanız araba kullanırken radyo da şarkı arama derdinden kurtulur ve keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Şimdiden hayırlı yolculuklar

 

 

 

Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.
HÜKÜMETTEN MEMURA ZAM AÇIKLAMASI
HÜKÜMETTEN MEMURA ZAM AÇIKLAMASI
Yaklaşık 3.2 milyon memur ve 1.9 milyon memur emeklisini ilgilendiren memur emeklisi zammı toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet teklifini açıkladı.
PTT 2500 MEMUR ALIMI
PTT 2500 MEMUR ALIMI
2017 PTT memur alım ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı belli oldu.
BODRUM'DA KORKUTAN DEPREM
BODRUM'DA KORKUTAN DEPREM
Bodrum'da Saat 08.18'de meydana gelen depremin büyüklüğü 4,6 olarak açıklandı.
KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?
KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?
Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül’de başlayacak olan Kurban Bayramı’nın ardı ardına gelmesi sebebiyle arefe gününün tam gün ilan edilebilmesi ihtimali ortaya çıktı.
408 BİN MEMUR EMEKLİSİNE MÜJDE
408 BİN MEMUR EMEKLİSİNE MÜJDE
Anayasa Mahkemesi 1988’de emekli olan Yeşiltepe’ye emekli ikramiyesi için enflasyon kaynaklı 10 bin 372 TL ‘değer kaybı’ tazminatı ödenmesine karar verdi. Aynı durumda 408 bin memur emeklisi bulunuyor.
MEMUR-SEN'İN TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ
MEMUR-SEN'İN TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yürütülecek 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde, “Teklifimiz 3 alternatif şekilde ama 3 alternatif teklifimizin bir tek amacı var o da kamu görevlilerinin, kamu gücünü yükseltmek, açlık sınırının bin 600 TL olduğu, yoksulluk sınırının 4 bin 100 TL rakamlarında bulunduğu bir zeminde refah seviyesinde ücret alacağımız bir toplu sözleşme olsun” dedi.
BAKAN'DAN MEMUR ZAM AÇIKLAMASI
BAKAN'DAN MEMUR ZAM AÇIKLAMASI
Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, memurun zam pazarlığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:29
Güneş
06:54
Öğle
12:41
İkindi
15:43
Akşam
18:16
Yatsı
19:34
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?