Maaş Mutemeti
Bu haber 29 Haziran 2016 01:58:54 Tarihinde eklenmiştir.

TATİLDE ARABAYLA YOLA ÇIKMADAN TATİLCİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

9 günlük bayram tatiline tatilcilerin arabayla çıkmadan önce dikkat etmesi gereken bazı konulara dikkat etmeleri gerekiyor. Tatilcilerin sorunsuz bir uzun yolculuk için yapması gerekenler neler?

TATİLDE ARABAYLA YOLA ÇIKMADAN TATİLCİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

 

1-TEKERLEKLERE DİKKAT

Tatil için Uzun bir araba yolculuğuna çıkacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri arabanın tekerlekleri.Aracınızda tekerlek değiştirmek için yeterli ekipmanların mutlaka bulunması gerekiyor.Yedek tekerleğinizi sağlama lamayı unutmayın.

 

 

2- AKÜYE DİKKAT

Akü arabanın olmazsa olmazlarından.Akünüzün yeterli olup olmadığına dikkat edin.

 

 

3-İLK YARDIM MALZEMELERİ

Aracınızda bulunan acil yardım malzemelerini ve acil durum işaretlerini kontrol etmeli ve eksik sorunlu olan varsa yerine yenisi alınıp konulmalı

 

 

4-ÖNEMLİ BELGELERİ YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN

Yolculuğunuz sırasında polis çevirmelerinde sorun yaşamamak için ehliyet,ruhsat ve aracınızla ilgili diğer önemli belgeleri yanınıza almayı unutmayın.

 

5-FRENLERE  VE ARAÇ SIVILARINA DİKKAT

Uzun yolculuklarda yolcular için hayati fonksiyona sahip konulardan biride frenler.Yolculuğ a çıkmadan kontrol edilmeli ve en ufak bir ses geliyorsa servise götürülmeli.Yağ durumu,soğutucu şanzıman ve cam sıvıları yolculuk öncesi kontrol edilmeli.

 

 

6-BAKIMI YAPILMADIYSA ARAÇ KONTROLERİNİ YAPTIRIN

 Üşengeç bir sürücüyseniz ve araç kontrollerini atlıyorsanız mutlaka uzun yola çıkmadan bir araç bakımı yaptırmalısınız. Gözden kaçabilecek ufak bir sorun yol boyunca moralinizin bozulmasına ve daha da önemlisi kazalara sebep olabilir.

 

 

7-ARABANIN TEMİZLİĞİNİ YAPIN

Camlarınızın ya da aynalarınızın yüzeyini kaplayan tozlar, görüşünüzü engelleyerek ve güneş ışınlarının gözünüze ani olarak çarpmasına sebep olarak kazalara neden olabilir.Bu nedenle uzun yolculuğa çıkmadan önce arabanızı yıkatın.

 

8-GİDECEĞİNİZ YERİ BİLMİYORSANIZ GPS VEYA NOVİGASYON SİSTEMİNİ YANINIZDA BULUNDURUN

Uzun yolculuklarda dalgınlıktan dolayı yollar karıştırılabilir hele de gidilecek yere ilk kez gidiliyorsa bu durum daha da karmaşık olabilir bu nedenle sürücülerin GPS yada novigasyonu yanlarında bulundurmada büyük bir fayda var.

 

9-UYKUSUZLUĞA KARŞI EN İYİ İLAÇ MÜZİK

Uzun yolculuğa çıkmadan sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir cd doldurursanız araba kullanırken radyo da şarkı arama derdinden kurtulur ve keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Şimdiden hayırlı yolculuklar

 

 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap