Maaş Mutemeti
Bu haber 22 Haziran 2016 04:08:52 Tarihinde eklenmiştir.

Suriye'de 700 tabip ve sağlık çalışanı öldürüldü

Cenevre Birleşmiş Milletler sağlık komisyonu başkanı Paulo Pineiro Suriye'de devam eden iç savaşta 5 yılda 700 tabip ve sağlık çalışanın öldürüldüğü açıkladı.

Suriye'de 700 tabip ve sağlık çalışanı öldürüldü

Cenevre Birleşmiş Milletler sağlık komisyonu başkanı Paulo Pineiro yaptığı basın açıklamasında, Komisyon ve insan hakları yetkilileri ile birlikte yaptıkları araştırmaya göre Suriye'de 5 yıldır devam eden savaşta 700 doktor ve sağlık personelinin öldüğünü ifade etti.

 

Söz konusu 700 sağlık çalışanın hava saldırıları sonucu hastaneler ve kliniklerde ölen kişiler olduğunu söyleyen Paulo Pineiro, bombardımanlar sırasında hastaların ve yaralıların yanında tedavi çalışması yürüten doktor ve sağlık görevlilerinin öldürülmesinin kabul edilemez olduğunu söyleyerek, saldırıların insan haklarına aykırılığını vurguladı. Pineiro ayrıca, "Bu savaşta 280 bin kişinin hayatını kaybettiği de bilinmektedir" dedi.

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Etiketler
Yorum Yap