Bu haber 17 Haziran 2016 20:46:37 Tarihinde eklenmiştir.

TÜRKSAĞLIK-SEN Süt İzni Kullanan Anneler İçin Bakanlığa Başvurduk

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 06.05.2016 tarih ve E5786 Sayılı yazısı ile süt izinlerinde döner sermaye kesintisi yapılması nedeniyle TÜRKSAĞLIK-SEN tarafından Sağlık Bakanlığı’na bir başvuru yapıldı.

Hükümetin ailelerin çocuk sayısının artması yönünde bir politikası ve teşvik edici uygulamaları varken annelerin süt izinlerini kullandıkları için ekonomik kayba uğramalarının ve doğum yapan memurun haklarının korunmamasının kabul edilemez olduğuna dikkat çekildi. 


Süt izninin gerek sağlık mevzuatı gerekse anayasa da gerekse uluslararası sözleşmelerce korunduğu ve süt izni hakkının, izin üzerindeki tasarruf yetkisinin dahi kişiler tanımadığı zorunlu bir hak olduğu düşünüldüğünde süt izni kullananlardan kesinti yapılmasının hakkaniyete aykırı olduğuna vurgu yapıldı.


 Süt iznini kullan çalışanlardan kesinti yapılmaması gerektiği belirtilerek bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılması istendi. Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap