Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 17 Haziran 2016 08:26:49 Tarihinde eklenmiştir.

Profesyonel Yönetim, Sistemli Personel Eğitimi ve Başarı

Yöneticilik vasfını taşımak adına ilkin insanlarda olayları analiz edebilme özelliği bulunmalıdır.

Öyle ki yönetim personelden personel yönetimden habersiz kalmamalıdır. Tabi ki bu durum her konuda değil gerektiği yerlerde ve gereken zamanlarda olması gereken bir durum. Ülkemizde yönetim kademesi ile personel kademesi yani ast üst ilişkisi bazen çok uçuk noktalarda bazen de dirsek teması halinde olabiliyor. Dirsek temasının mevcut olduğu işletmeler ise ciddi anlamda yeterli mesafe kat ederek rakiplerinin önüne geçmektedir. Bu da temelinde profesyonel yönetici-eğitimli personel kavramlarını ortaya çıkarmaktadır.

 

Yöneticiyi ‘’başkaları vasıtasıyla iş yaptıran kişidir’’ .  Başkaları ile iyi iletişim kurabilen bu iletişim sonunda başarılı olan ve  sahip olduğu ve yönettiği ekibi iyi motive eden kişi ise profesyonel yöneticidir. Ülkemizde ise yönetim vasfı profesyonelliğin artması ile birlikte önemli hale gelmiştir. Profesyonel yöneticinin kuruma sağladığı avantajları göz önünde bulunduran şirket/kurum/kuruluşlar ciddi adımlar atıp başarılı olmuştur.

 

Eğitimli personel ise pozisyonunun verdiği misyonu bilip ona göre hareket edip kurum içinde yeterli derecede organize olabilen ast kısımdır. Eğitimli personelin varlığı direkt olarak yönetici profesyonelde olsa olmasa da etkilemektedir. Bu sebeple eğitimli personel ülkemizin önemli eksikliklerinden biri olarak görünmektedir. Her ne kadar kariyer eğitimleri, hizmet içi eğitimler yapılsada bu yeterli olmamaktadır. Uygulama konusunda  eksiklikler bir an önce giderilirse gerçekten özlediğimiz o profesyonel iş hayatının adımlarını atmış olacağız.  Sonuç olarak eğitim şart ama eğitimle birlikte iş yaşamının getirdiği sorunları,sonuçları da bilmek şart.

 

Murat EKİNCİ
NEÜ Sağlık Yönetimi 
muratekinci@mail.com.tr


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memurun Sesi
Kabin Memuru Görevi ve Kabin Memuru Maaşları
Kabin Memuru Görevi ve Kabin Memuru Maaşları
Kabin Memuru Görevi ve Kabin Memuru Maaşları konusunda bilgi alabilirsiniz Kabin memuru kimdir, görevi nedir kısaca açıklayacak olursak, uçaklarda yolcularla ilgilenen,onların uçakta rahat bir yolculuk geçirmelerini sağlayan uçak personeline kabin memuru denir. Erkek kabin memuruna Host;bayan Kabin memuruna Hostes denilmektedir.
NAKDİ TAZMİNAT NEDİR? NAKTİ TAZMİNAT ÖDEME USULÜNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
NAKDİ TAZMİNAT NEDİR? NAKTİ TAZMİNAT ÖDEME USULÜNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
17/3/2013 tarihinden önce 7 nci madde kapsamında iş ve güç kayıplı sağlık raporları üzerinden nakdi tazminat ödenenlere, yaralanmaları nedeniyle malul kaldıklarının tespit edilmesi veya fark ödenmesini gerektirecek yeni bir yaralanma derecesi belirlenmesi halinde ödenmesi gereken nakdi tazminattan; 5 inci maddede belirtilen tutarın Nakdi Tazminat Komisyonunun yeni karar tarihi itibarıyla güncel karşılığı üzerinden, eski raporda yer alan yaralanma arıza bırakmamış ise iş ve güç kaybının her günü için %1’i, arıza bırakmış ise %2’si düşülür. Ancak bu şekilde düşülecek miktar, 5 inci maddede belirtilen tutarın yeni karar tarihi itibarıyla karşılığı olan tutarın %20'sini geçemez.”
AİLE YARDIMI ÖDENEĞİ HESAPLAMA VE GEREKLİ BELGELER
AİLE YARDIMI ÖDENEĞİ HESAPLAMA VE GEREKLİ BELGELER
657 sayılı Kanunun 202'nci maddesine göre; evli bulunan devlet memurlarının eşlerine ve çocuklarına yapılan ödemenin tamamına aile yardımı ödeneği denilmektedir.
2018-2019 Memur Eş Yardımı Parası Ne Kadar, Nasıl Hesaplanıyor?
2018-2019 Memur Eş Yardımı Parası Ne Kadar, Nasıl Hesaplanıyor?
Memurun her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi için 2.134, çocuklarından herbiri için de 250 gösterge rakamının (72'nci ay dahil olmak üzere 0-6 yaş grubunda yer alan çocuklar için bir kat artırımlı) aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde edilecek miktar üzerinden ödenmektedir.
Memura aile yardımı geriye dönük olarak ödenir mi?
Memura aile yardımı geriye dönük olarak ödenir mi?
Geriye yönelik aile yardımı, çocuk parası geçmiş dönem, geçmişe dönem aile çocuk parası ödeme alınır mı?