Bu haber 13 Haziran 2016 00:54:07 Tarihinde eklenmiştir.

RÖNTGEN ÇALIŞANLARIN MAĞDURİYETİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Röntgen birimi sağlık çalışanların temel sorunları ve çözüm önerileri

RÖNTGEN ÇALIŞANLARIN MAĞDURİYETİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Radyasyon ve röntgen teknisyenlerin çalışma koşullarını son zamanlarda çok gündeme çok geldi.Doğrusu yıllardır bu sorun seyrediliyordu.Şimdi her STK oturduğu yerden nutuk atıyor.Radyasyon vitamin değildir.

 

Şimdi sorarım yıllardır aklınız nerede idi.Röntgen çalışanların çalışma koşulları artık fare doğuruyor.Mağduriyet üstüne mağduriyet.Maden kazalarından sonra STK ler bastırıp üstüne bir sürü yasa çıktı.Röntgen çalışanların durumu neden gündeme gelmedi.STK ler neden takip etmedi.

 

Ayrıca diğer üzücü bulduğun bir konu STK lerin çerçeve açıklama yapması.Yahu kardeşim inin sahaya sorunları dinleyin gerçekleri görün.Fazla çalıştırılıyor kelimesi ne demek asıl sorunları takip edin.Neden fazla çalıştırılıyor.Ben size söyleyeyim.

 

1-Performansa dayalı döner sermaye ek ödeme sistemi tabiplere daha fazla kazanma duygusu aşılaması sonucu gereksiz tetkik istemelere neden olmuştur.Bakınız facebook gruplarda istenen tetkik örnekler hayret vericidir.

 

2-Bizim dönemimizde çalışma koşulları 5 saat idi.7 saate çıkarılmasına neden müsaade edildi.Radyasyon vitamin mi oldu da 7 saate çıktı.STK ler o dönemde varını yoğunu koyup 7 saate karşı çıkmalıydılar.

 

3-Yine o dönemde 90 gün FHZ yıpranma payında kısıtlama getirildi. İzinler için, hafta sonları FHZ Yıpranma payı ödenmeyecek dedi.STK ler ne yaptı yine ses çıkarmadı.Şimdi sorarım size Radyasyon cumartesi pazar yada tatil dinler mi? Zarar vermeyi bırakır mı ? Bunun bilimsel ispatı var mı ?

 

4-Bir röntgen çalışanı 24 saat nöbet tutturulması yada kendi isteği ile tutmasına neden izin verildi ? Neden kendi isteği ile 24 saat nöbet tutmak ister hiç sahaya inip bu soru soruldu mu ? Soruldu ise çözüme kavuşturuldu mu ?

 

5- Biz zahmet edip sorduk ben size cevabını vereyim Bir röntgen teknisyeni neden fazla mesai tutmaya yanaşır ?

 

Hayat standartlarını yakalamak için fazla para kazanma isteğidir.  Bu isteği gerçekleştirmesi için fazla mesai tutmaya yönelmesi durum o kadar ilginçtir ki fazla mesai tuttuğu halde fazla mesai ücreti alamayan röntgen teknisyeni bari fazla mesai tutayım da yada 24 saat nöbet tutayım da hiç olmaz ise saat 17:00 den sonraki çalışmalarım riskli birimden sayılsın da döner sermayem artsın anlayışını gütmektedir.Fazla mesai almasam da olur bari dönerim artsın.Bu performans sistemi ister istemez röntgen çalışanını da kendi kaosu içine sürüklüyor.

 

Dağ fare doğurmuş STK ler halen izlemektedir.Hiç böyle bir şey gördünüz mü? Acilde çalışan personel riskli birimde çalıştığı için riskli birinden döner sermaye ek ödeme ve nöbetleri de artırımlı almaktadır

Ammaaaa FHZ yıpranma payı yok.O zaman riskli birim değil.

 

Şimdi gelelim röntgen birimi riskli birimdir FHZ yıpranma payı onlara var. Ammaaaaa acilin içinde değilsen sen riskli değilsin sana riskli birim döner sermaye ve artırımlı fazla mesai yok.Radyasyon bu durumda acilde zararlı acilin dışında vitamin boyutu kazandı. Bunlar hep çerçeve toplu sözleşmenin sonucudur.Toplu sözleşme detaylar cümleler iyi kurulmaz ise bu sonuçları doğurmaktadır.

Örneğin sağlık çalışanlarına yıpranma payı dediler ne oldu detayları da toplu sözleşmede belirtseydiniz bu şekilde arap saçına dönmezdi.Toplu sözleşme profesyonel yaklaşım ister her bir madde 10 kere tartılıp biçilmeliydi.Daldan dala atlamak maalesef çözüm değil.Birini bitirin ötekine geçin böyle talepler birikti gitti okuyamaz olduk.

 

 

6-Röntgen teknisyenin şua  izni neden kullandırılmıyor ? Ya da neden kendi kullanmak istemez ?

 

Hastane idaresi elinde yeterli personel olmayınca her türlü yol mübah diyor.

Röntgen teknisyeni şua iznine çıkıp 1 ay döner almaz isem evimin bütçesi sallanır diyor.

 

 

7-Hastane idareleri bu konuda neden hassas değil ? Radyasyon mevzuatını okumuşlar mıdır ? Sonuçları nedir cezaları nedir haberleri var mıdır?

 

DOST ACI SÖYLERMİŞ ARKADAŞLARIM MAALESEF TÜM STK LER BU KONUDA SINIFTA KALDI.ASIL SORUN KENDİ İÇİMİZDE SORUNUNUZU ÜST MAKAMLARA TAŞIYACAK TEŞKİLAT YOK.

 

STK lere  tavsiyem çerçeve açıklama yapmayı bırakın sahaya inin.Sorunları dinleyin.

 

Bizim önerilerimiz

 

 

1)-Çalışma koşulları 5 saat olarak yeniden düzenlenmelidir

2)-Radyasyon mevzuatı maden yasası gibi yeniden revize edilmelidir.

3)-İş güvenliği denetimleri artırılmalıdır.Uymayanları ciddi anlamda caydırıcı cezalar verilmedir.

4)-Röntgen birimi konumuna bakılmaksızın tamamen günün 24 saati de olsa ek ödemeleri riskli birimden ödenmelidir.Şua izninde döner sermaye ek ödemesi tam çalışılmış gibi döner sermaye ek ödeme yapılmalıdır.

Hal böyle olunca röntgen teknisyenin 24 saat nöbet yada fazla mesai yapma isteğin önüne de geçilmiş olacaktır.Mevzuata uymayan idarecilerin caydırıcı cezaların verilmesi de bu durumu daha sağlıklı hale getirecektir

5)-Radyasyon sağlığa zararlıdır.Bunu dünya bilimin kabul gördü.Bizde cumartesi pazar izinlerinde kabul görmedi.Heyy STK ler bu nasıl iştir? Kaç yıldır bu işi izliyorsunuz? Konunun takipçisiyiz demekle olmaz bu iş onu belirtelim bizde sendikacılık yaptık.Bir şeyin çözümüne kavuşturmak istiyorsanız o koltuklarınızdan  kalkıp ta etrafa bakma gayreti gösterin.

 

Röntgen teknisyenin 90 gün var olan FHZ Yıpranma payı 40 günlere inerken izlediniz.Artık 120 güne çıkarılması için mücadele vermeniz farz olmuştur.Yoksa bu RÖNTGEN TEKNİSYENLERİN bütün günahlarını alırsınız.

 

Sevgili okurlarım dost acı söylermiş dayanamadım bu yılan hikayesini yazmaya karar verdim.Bizlerde eski sendikacılar olarak sizlerin sesleri olmaya devam edeceğiz.Sayın Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ'ı kendi sendikacılık dönemimden bilirim.Sağlık çalışanın sağlık koşullarını tehdit eden unsurları önüne koydunuz mu.Kesinlikle ilgilenip konuyu yakından takip eder.Burada söz konusu STK lerin sorunları dillendirmek yerine farklı yollara başvurmasıdır.

 

Siyasi büyüklerimiz röntgen teknisyenleri kanser olsun diye çabalamıyorlar burada esas sorun onların karşısına gerçek anlamda sorunları özetleyecek teşkilat olmamasından kaynaklanıyor.İnanın bana bilim adamı niteliğinde değerli siyasi büyüklerimize durum izah edilirse en kısa sürede sorunlarınız çözülecektir.

Atladığımız hususlar var ise lütfen aşağıda yorum yap kısmından belirtiniz.Önümüzdeki günlerde SGK uzmanı ve iş güvenliği uzmanı arkadaşlarımıza tespitlerimiz paylaşıp sorunların çözümü yada atlanan iş güvenliği uygulamaları cezaları hakkında bilgilendirme yaptırıp kamuoyu gündemi oluşturacağız.

 

Amacımız çerçeve açıklama ve yada nutuk atmak olmayacaktır.Bilim adamı niteliğinde açıklama yapıp bilim adamı niteliğinde sorunlara yaklaşmak olacaktır.Türkiye bir hukuk devletidir.Efsane Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ röntgen çalışanların böyle önemli bir sorununa hassasiyetle yaklaşıp röntgen çalışanların mağduriyeti ve süt izinleri sorununun çözümünü bayramda biz sağlık çalışanlarına müjdelemesini bekliyoruz.

Sağlıcakla Kalın.....

 

Yaşar BAŞARAN 

Eski Sağlık-Sen  Genel Mali Sekreteri

APK UZMANI

Memurmaasmutemeti.Com

 

RÖNTGEN ÇALIŞANLARI FHZ YIPRANMA PAYI HESAPLAMA ROBOTUNA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • Hüseyin çiftçi
    Hüseyin çiftçi , 14 Haziran 2016 09:55:50
    Hocam çok güzel tespitler yapmışsınız.bir röntgen teknisyeni olarak sizi ayakta alkışlıyorum.bizim için saatten ziyade expojur yani sutlama sayısı önemli.yani bir teknisyen aynı doktora sınırlama olduğu gibi 40-50 sut attimi benim günlük radyasyonum tolere hakkım bitti diye bilmeli.b u demek değil ki saat önemli değil elbette oda önemli.zaten bu kanun öncelikle rapor yazan radyologlara çıkartmak içindi.arada biz teknisyenler bire bir radyasyona maruz kalanlar kaynadik.radyasyona calisanlarinda soma faciasina dönüşmeden biran evvel el atılmasıni temenni ediyorum.
Personel Özlük Haklar
EMEKLİ İKRAMİYESİNE ESAS ALINAN HİZMET SÜRELERİ
EMEKLİ İKRAMİYESİNE ESAS ALINAN HİZMET SÜRELERİ
Memurlar emekli olurken hizmet sürelerinden bazıları emekli ikramiyesi hesabında değerlendirilir.Bazı hizmet süreleri ise emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınmamaktadır.
KONAKLAMA GİDERİ KURUMCA KARŞILANIRSA İLAVE HARCIRAH ALINIR MI ?
KONAKLAMA GİDERİ KURUMCA KARŞILANIRSA İLAVE HARCIRAH ALINIR MI ?
Mesleki bilgilerini arttırmak amacıyla yapılan seminerler ve kurslar için kurumlarınca memuriyet mahalli dışına geçici görevli olarak görevlendirilen memurlara, geçici görevli bulunulan sürece iaşe ve konaklama giderleri kurum bütçesinden karşılanması durumunda, kursa katılan memurlara ayrıca harcırah verilebilir mi?
DOLU-BOŞ KADRO İPTAL-İHDAS
DOLU-BOŞ KADRO İPTAL-İHDAS
Her yıl Nisan ayında dolu-boş kadro iptal-ihdas çalışması yapılır
GECE NÖBETİ VEYA GECE VARDİYASI GÖREVİ VERİLMEYEN MEMURLAR
GECE NÖBETİ VEYA GECE VARDİYASI GÖREVİ VERİLMEYEN MEMURLAR
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, günün 24 saatinde devamlılık gerektiren hizmetlerde görevli personelin gece saatlerinde görev yaptırılmasına imkan vermekle birlikte, bazı personele gece vardiyası veya gece nöbeti görevi verilmesini ise yasaklamıştır.
Geçici görevlendirmeler de, taksi ve otobüs giderleri için belge gösterme zorunluluğu var mıdır ?
Geçici görevlendirmeler de, taksi ve otobüs giderleri için belge gösterme zorunluluğu var mıdır ?
Memur yolluk ödemelerinde taksi ücretini belge olarak kanıtlamalımıdır ?
4/B'Lİ SAĞLIK PERSONELİ İÇİN GETİRİLEN ŞARTLAR
4/B'Lİ SAĞLIK PERSONELİ İÇİN GETİRİLEN ŞARTLAR
Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının merkez teşkilatı dışında kalan birimlerinde, Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı kapsamında yer alan unvanlarla 4/B sözleşmeli personel istihdam ediliyor.
Lisans tamamlayan sağlık personeli özlük ve maaş haklarında ne gibi değişikleri olur ?
Lisans tamamlayan sağlık personeli özlük ve maaş haklarında ne gibi değişikleri olur ?
Önlisans mezunu olan sağlık personeli lisans tamamlama bitirince maaşı ne kadar olur ?
Branşlara göre tabip işlem puan fiyatlaması, hangi branşta işlemler daha çok kazandirir ?
Branşlara göre tabip işlem puan fiyatlaması, hangi branşta işlemler daha çok kazandirir ?
Hangi branştaki puan işlemler daha çok kazandırır.Detaylı fiyat listesi
MEMURLARA VERİLEN DİSİPLİN CEZALARI
MEMURLARA VERİLEN DİSİPLİN CEZALARI
Yönetmeliklerde belirtilen emrettiği ödevleri yurt içinde veya dışında yerine getirmeyenlere, uyulmasını zorunlu kıldığı hususları yapmayanlara, yasakladığı işleri yapanlara durumun niteliğine ve ağırlık derecesine göre disiplin cezaları verilmektedir.
KAMU KURUMLARINA AİT LOJMANLARIN GİDERLERİN KARŞILANMASI
KAMU KURUMLARINA AİT LOJMANLARIN GİDERLERİN KARŞILANMASI
Kamu görevlilerinin oturduğu lojmanların giderlerinin bir kısmını konutta oturanlar karşılarken bir kısmını da ilgili kurumlar karşılar.
İKİ GÖREV VERİLEN DEVLET MEMURLARINA VERİLEN İKİNCİ GÖREV İÇİN ÜCRET ÖDENİR Mİ?
İKİ GÖREV VERİLEN DEVLET MEMURLARINA VERİLEN İKİNCİ GÖREV İÇİN ÜCRET ÖDENİR Mİ?
Bazı devlet memurlarına görevlerin iki görev olarak verildiği durumlar olabilmektedir.Bu gibi durumlarda verilen ikinci görev için ücret ödenmesi de mümkün müdür?
ADAY MEMURLARIN BAŞKA BİR KURUMA GEÇEBİLME DURUMLARI
ADAY MEMURLARIN BAŞKA BİR KURUMA GEÇEBİLME DURUMLARI
Adaylık sürecine tabi tutulan memurlar adaylıkları kalkmadan başla bir kuruma geçmek isteyebilmektedirler.Bu gibi durumlar kanunla yasaklamış olmakla birlikte, adaylık süresi içinde başka kurumlara geçebilme durumu bazı hallerde mümkün olabilmektedir.
Geçici görev mahallerinde hastalananlara harcırah ödenir mi?
Geçici görev mahallerinde hastalananlara harcırah ödenir mi?
Çeçici görev mahallinde hastalanmaları sebebiyle vazife ifa edemeyen memura yolluk ödenirmi
DİSİPLİN CEZALARINDA SÜRE HESABI NASIL YAPILIR?
DİSİPLİN CEZALARINDA SÜRE HESABI NASIL YAPILIR?
İlk uygulaması en erken 26 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşecek olan 8 yıl disiplin cezası almayan memura ilave kademe verilmesi uygulamasında en çok merak edilen soru süre hesaplamasının nasıl yapılacağı?
Becayiş yapanlara harcırah verilir mi?
Becayiş yapanlara harcırah verilir mi?
Kendi isteği ile tayin olanlara becayiş yolluk ödenir mi ?
KADRO İHDASI NASIL YAPILIR
KADRO İHDASI NASIL YAPILIR
Kadro ihdası ve İKYS
MEMURLARDA TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ VE SENDİKA KESİNTİSİ
MEMURLARDA TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ VE SENDİKA KESİNTİSİ
Kamu görevlileri sendikalarına üye olup üyelik ödentisi ödeyenlere, her üç ayda bir "toplu sözleşme ikramiyesi" ödemesi yapılmaktadır.Ayrıca aylık maaşlarından “Üyelik Ödentisi” adı altında her ay para kesilmektedir.
Muayene ve tedavi edilmek amacıyla başka hastanelere sevk edilen psikiyatri hastalarının yanlarında görevlendirilen personele (sağlık memuru, polis, jandarma vb.) harcırah ödenir mi?
Muayene ve tedavi edilmek amacıyla başka hastanelere sevk edilen psikiyatri hastalarının yanlarında görevlendirilen personele (sağlık memuru, polis, jandarma vb.) harcırah ödenir mi?
Psikiyatri hastalarının sevkinde harcırah ödenirmi ?
Personelin kendi talebi ile yolluksuz ve yevmiyesiz geçici olarak görevlendirilmesi halinde kendisine geçici görev yolluğu ödenir mi?
Personelin kendi talebi ile yolluksuz ve yevmiyesiz geçici olarak görevlendirilmesi halinde kendisine geçici görev yolluğu ödenir mi?
Yolluksuz görevlendirmelerede harcırah ödenir mi ?
663 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli pozisyonda görev yapan personele, kongre, seminer ve sempozyum vb. etkinliklere katılması durumunda geçici görev yolluğu ödenir mi?
663 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli pozisyonda görev yapan personele, kongre, seminer ve sempozyum vb. etkinliklere katılması durumunda geçici görev yolluğu ödenir mi?
663 KHK Geçici görev yolluğu
YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİNİ ETKİLEYEN DİSİPLİN ŞARTI
YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİNİ ETKİLEYEN DİSİPLİN ŞARTI
Devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği kapsamındaki yazılı ve sözlü sınava girebilmeleri için görevlere atanabilmeleri, bazı genel ve özel şartlara bağlıdır.
Diş tabibi olarak görev yapan personelin tıp fakülteleri bünyesinde doktora eğitimi nedeniyle görevlendirilmesi halinde ilgili personele harcırah ödenir mi?
Diş tabibi olarak görev yapan personelin tıp fakülteleri bünyesinde doktora eğitimi nedeniyle görevlendirilmesi halinde ilgili personele harcırah ödenir mi?
Tabiplerin doktora eğitimi harcırahları
EŞİ MECBURİ HİZMETİ TAMAMLAYAN MEMURUN ZORUNLU HİZMETİ ERTELENİR Mİ?
EŞİ MECBURİ HİZMETİ TAMAMLAYAN MEMURUN ZORUNLU HİZMETİ ERTELENİR Mİ?
Eşinin mecburi hizmeti tamamlaması nedeniyle memur olan öğretmen eşin mecburi görevi ertelenir mi?
4/B’li sözleşmeli personel olarak görev yapmakta iken, istifa edip başka bir yere kadrolu olarak atanan personele harcırah ödenir mi?
4/B’li sözleşmeli personel olarak görev yapmakta iken, istifa edip başka bir yere kadrolu olarak atanan personele harcırah ödenir mi?
Sözleşmeli personel harcırah alma durumu
ATAMALARDA ALINAN DİSİPLİN CEZASI ETKİLİ MİDİR?
ATAMALARDA ALINAN DİSİPLİN CEZASI ETKİLİ MİDİR?
Devlet memurlarında unvan değiştirme veya görevde yükselme nedeniyle yapılan atamalarda disiplin şartları da aranmaktadır.
MEMURLARDA KAN VE SIHRİ HISIMLIK DURUMU
MEMURLARDA KAN VE SIHRİ HISIMLIK DURUMU
Devlet memurları bazı durumlarda belli derecelerdeki kan ve sıhri hısımlarını da ilgilendiren bazı görevleri yapmaları yasaklanmış olup yasaklara uyulmaması durumunda ise yapılan işlemlerin hukuki yönünü etkileyebileceği belirtilmiştir.
MEMURUN YERİ KARDEŞİNİN SAĞLIK DURUMU NEDENİYLE DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?
MEMURUN YERİ KARDEŞİNİN SAĞLIK DURUMU NEDENİYLE DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?
Devlet memurları kardeşlerinin engel veya sağlık durumunu mazeret olarak göstererek yer değişikliği talebinde bulunabilir mi?
EĞİTİM NEDENİYLE YURT DIŞINDA OLAN KİŞİLERİN ATAMALARI ERTELENEBİLİR Mİ?
EĞİTİM NEDENİYLE YURT DIŞINDA OLAN KİŞİLERİN ATAMALARI ERTELENEBİLİR Mİ?
Kamu kurumlarının yapmış olduğu sınavı geçip atama hakkı kazanan kişiler yurt dışında eğitimleri nedeniyle bulunmalarından dolayı atamada erteleme isteyebilir mi?
MEMURA TAHSİL EDİLEN LOJMANLARDA PUANLAMA
MEMURA TAHSİL EDİLEN LOJMANLARDA PUANLAMA
Kamu görevlilerine tahsis edilen lojmanlarda ikamet edecekler bazı kriterlere göre yapılan puanlamalara göre belirlenir.
YARIM ZAMANLI ÇALIŞAN MEMURLARIN YILLIK İZİNLERİNİN HESAPLANIMASI
YARIM ZAMANLI ÇALIŞAN MEMURLARIN YILLIK İZİNLERİNİN HESAPLANIMASI
Analık izninden sonra yarım zamanlı çalışan memurların yıllık izinleri nasıl hesaplanır?
MEMUR DOĞUM NEDENİYLE AYRILDIĞI AYLIKSIZ İZİN SONRASINDA İSTERSE NE KADAR SÜRE YARIM ZAMANLI ÇALIŞABİLİR?
MEMUR DOĞUM NEDENİYLE AYRILDIĞI AYLIKSIZ İZİN SONRASINDA İSTERSE NE KADAR SÜRE YARIM ZAMANLI ÇALIŞABİLİR?
Memur doğum yaptıktan sonra ayrıldığı yıllık izin sonrası isterse ne kadar süre yarım zamanlı çalışma hakkına sahiptir?
MEMURİYETE BAŞLADIKTAN SONRA ENGELLİ OLAN MEMURUN EMEKLİLİK DURUMU
MEMURİYETE BAŞLADIKTAN SONRA ENGELLİ OLAN MEMURUN EMEKLİLİK DURUMU
2008 yılında memuriyete başlayan personel sonradan engelli statüsüne geçerse emeklilik hakkını ne kadar sürede elde eder?
SAĞLIK PERSONELİNE TANINAN AYRICALIKLAR
SAĞLIK PERSONELİNE TANINAN AYRICALIKLAR
Kamu kurum ve kuruluşlarında Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfında çalışan personele memuriyete ileriden başlama, memuriyet dışı hizmetlerin değerlendirilmesi, üst öğrenimi tamamladığında, zam ve tazminatlardan yararlanma, ek özel hizmet tazminatından yararlanma, ilave özel hizmet tazminatından yararlanma,ikinci görev aylığından yararlanma gibi bazı ayrıcalıklar tanınmıştır.
LOJMANDA OTURAN KİRACILAR KOMŞULARI TARAFINDAN RAHATSIZ EDİLME DURUMUNDA ŞİKAYET İÇİN NASIL BİR YOL İZLENİR?
LOJMANDA OTURAN KİRACILAR KOMŞULARI TARAFINDAN RAHATSIZ EDİLME DURUMUNDA ŞİKAYET İÇİN NASIL BİR YOL İZLENİR?
Memurlara tahsis edilen lojmanlarda oturan kişiler komşularından gürültü nedeniyle rahatsız olurlarsa şikayetlerini nereye yapmaları ve nasıl bir yol izlemeleri gerekir?
MEMURLUKTAN İSTİFA EDİP TEKRAR MEMUR OLMAK İSTENİRSE HANGİ STATÜLERDE ÇALIŞABİLİR?
MEMURLUKTAN İSTİFA EDİP TEKRAR MEMUR OLMAK İSTENİRSE HANGİ STATÜLERDE ÇALIŞABİLİR?
Memuriyetten istifa ettikten sonra tekrar memuriyete dönmek isteyen ilgili hangi statülerde görev alabilir?
Gerçek Dışı Beyanname Verenlere  Uygulanacak Yaptırımlar  Nelerdir?
Gerçek Dışı Beyanname Verenlere Uygulanacak Yaptırımlar Nelerdir?
Harcırah yalan beyanda bulunmanın cezası
BURSA ŞEHİR HASTANESİ
BURSA ŞEHİR HASTANESİ
Bursa Nilüfer Doğanköy Şehir Hastanesi
MEMURİYETTEN İSTİFA EDİP TEKRAR GERİ DÖNMEK İSTEYENLER İÇİN BEKLEME SÜRESİ VAR MI?
MEMURİYETTEN İSTİFA EDİP TEKRAR GERİ DÖNMEK İSTEYENLER İÇİN BEKLEME SÜRESİ VAR MI?
Memuriyetten istifa ederek ayrılanlar tekrar memuriyete dönmek isterlerse bekleme süreleri var mı?
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Hemşireler Haftası Açıklaması
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Hemşireler Haftası Açıklaması
Sıradağlar Gibi Dizilen Sorunlara Çözüm Bulunmalı
SUÇ İŞLEYİP MAHKUM OLAN KİŞİ  MEMUR OLABİLİR Mİ?
SUÇ İŞLEYİP MAHKUM OLAN KİŞİ MEMUR OLABİLİR Mİ?
Suç işleyip bir süre cezaevinde kalan kişi memur olmak isterse memur olabilme hakkı var mı?
YIPRANMA PAYI TORBA YASAYA GİRDİ
YIPRANMA PAYI TORBA YASAYA GİRDİ
YIPRANMA PAYI SON DAKİKA GELİŞME
MEMURLARDA 15 MAYIS'TA YAZ KIYAFETİ UYGULAMASINA GEÇİLİYOR
MEMURLARDA 15 MAYIS'TA YAZ KIYAFETİ UYGULAMASINA GEÇİLİYOR
15 Mayıs pazartesi günü memurlarda yaz kıyafeti uygulaması kapsamında ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu 15 Eylül'e kadar kalkıyor.
MEMURLARIN KULLANDIĞI YILLIK İZİNLERDEN HANGİLERİ HİZMET SÜRESİNE DAHİL EDİLİR?
MEMURLARIN KULLANDIĞI YILLIK İZİNLERDEN HANGİLERİ HİZMET SÜRESİNE DAHİL EDİLİR?
Devlet memurlarının hizmet sürelerine bağlı olarak yıllık izin süreleri de değişim göstermektedir.
Tıp fakültesine yan dal uzmanlık eğitimi almak için görevlendirilen uzman hekime harcırah ödenir mi?
Tıp fakültesine yan dal uzmanlık eğitimi almak için görevlendirilen uzman hekime harcırah ödenir mi?
Tabip yan dal uzmanlık için eğitime giderse harcırah alabilirmi ?
TERFİ DERECE KADEME LİSANS TAMAMLAMAYA  DAİİR SORU VE CEVAPLAR
TERFİ DERECE KADEME LİSANS TAMAMLAMAYA DAİİR SORU VE CEVAPLAR
TERFİ DERECE KADEME LİSANS TAMAMLAMAYA DAİİR SORU VE CEVAPLAR
Ambulanslarda Hasta Taşırken
Ambulanslarda Hasta Taşırken
Sağlık personeli ambulanslarda hasta taşırken dikkat etmesi gerekenler nelerdir ?
1 YILINI DOLDURMAYAN ADAY MEMURA YILLIK İZİN  VERİLİR Mİ?
1 YILINI DOLDURMAYAN ADAY MEMURA YILLIK İZİN VERİLİR Mİ?
Aday memura 1 yılını doldurmadan yıllık izin hakkı verilir mi?
DEVLET MEMURU İKEN 399 SAYILI KHK İLE SÖZLEŞMELİ STATÜYE GEÇENLER TEKRAR MEMUR OLABİLİR Mİ?
DEVLET MEMURU İKEN 399 SAYILI KHK İLE SÖZLEŞMELİ STATÜYE GEÇENLER TEKRAR MEMUR OLABİLİR Mİ?
Devlet memuru iken sözleşmeli statüye geçenler memurluktan istifa etmiş sayılırlar.Tekrar memuriyete dönmek isterlerse memur olarak atamaları gerçekleşir mi?
Kamu Zararı Sayıştaya Karşı Sorumlu Olan Görevliler
Kamu Zararı Sayıştaya Karşı Sorumlu Olan Görevliler
Kamu Zararı Sayıştaya Karşı Sorumlu Olan Görevliler
YENİ KURULACAK OLAN KURUMDA ÇALIŞANLAR ÜCRET SINIRLAMASINA TABİ OLMAYACAK
YENİ KURULACAK OLAN KURUMDA ÇALIŞANLAR ÜCRET SINIRLAMASINA TABİ OLMAYACAK
Türkiye'de Uzay Ajansı Kurulması için hazırlanan tasarı Meclis Başkanlığına sunuldu.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
24°C / 17°C
Durum
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:16
Güneş
06:43
Öğle
13:04
İkindi
16:28
Akşam
19:13
Yatsı
20:33
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 25 5 4 +40 79
2 Fenerbahçe 34 22 4 8 +33 74
3 Torku Konyaspor 34 19 6 9 +11 66
4 Medipol Başakşehir 34 16 7 11 +18 59
5 Osmanlıspor FK 34 14 10 10 +16 52
6 Galatasaray 34 13 9 12 +20 51
7 Kasımpaşa 34 14 12 8 +10 50
8 Akhisar Belediyespor 34 11 10 13 +1 46
9 Antalyaspor 34 12 13 9 +1 45
10 Gençlerbirliği 34 13 15 6 0 45
11 Bursaspor 34 13 16 5 -8 44
12 Trabzonspor 34 12 18 4 -19 40
13 Çaykur Rizespor 34 9 15 10 -9 37
14 Gaziantepspor 34 9 16 9 -19 36
15 Kayserispor 34 7 14 13 -16 34
16 Medicana Sivasspor 34 6 15 13 -14 31
17 Eskişehirspor 34 8 20 6 -25 30
18 Mersin İdmanyurdu 34 5 23 6 -40 21