Maaş Mutemeti
Bu haber 10 Haziran 2016 01:05:23 Tarihinde eklenmiştir.

Resmi tatillerde ve bayramlar da çalışan kamu personeli cezalandırılıyor

Başbakanlık personel ve prensipleri genel müdürlüğünün göndermiş olduğu, tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki resmi yazısında aynen şu ifadeler yer almaktadır.

Resmi tatillerde ve bayramlar da çalışan kamu personeli cezalandırılıyor

Kamuda çalışan tüm personellerin idari izinli sayılmaları hususundaki yazının 16 eylül 2015 tarih ve 10381 sayılı yazısı ''Kurban bayramı tatili, 23 Eylül 2015 Çarşamba günü saat 13.00'te başlayacaktır. 

 

Kurum yöneticilerine gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede   eleman bulundurulması kaydıyla;  kamu kurum ve kuruluşlarında ki tüm çalışanların 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. ''Eyvallah,  buraya kadar her hangi bir sıkıntı yok ancak sıkıntı ikinci paragrafta başlıyor şöyle ki; idari izinde görevde olanlara her hangi bir fazla ödemede bulunulmayacaktır. Bu hususu aşağıda o aya ait çalışma gün sayısı ve mesai saati üzerinden açıklayacağım. 

 

 

2015 yılı Eylül ayı 30 gün çekiyor. Çalışılmayan gün sayısı 10.5 gün (hafta sonları ve bayramdaki 2.5 idari izinde dahil). Kalan gün sayısı 30-10.5=19.5 gün çalışmaya tekabül eden  gün sayısı yapacağımız hesaplamada 2.5 idari izni genelgeye göre düşmeden  yapacağız :19.5x8=156 saat yani genelgeye göre bu 156 saatlik mesainin üzerindeki çalışma saatleri fazla mesaiden sayılacaktır. Eğer idari izinleri de aylık mesai tamamlamanın içinden düşse idik çalışılan gün sayısı 17 güne düşecekti o zaman 17x8=136 saati dolduran fazla mesaiyi hak etmiş olacaktı. Bu durumda mevcut uygulamayla 156-136=20 saat idari izinde görevli olan personelin hak kaybı oluşmakta böylece resmi bayram tatillerinde hizmetin aksatılmaması adına çalıştırılan kamu personeli mağdur edilmektedir. Hükümetimizden bu konuya el atmalarını ve kamu çalışanlarının hak kayıplarının oluşmamasını diliyorum.  

 

 

Sonuç olarak buradan çağrıda bulunuyorum; tüm ülkemizde kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak adına hizmet veren tüm sendikalara, derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına zira yukarıda bahsetmiş olduğum 2015 yılı kurban bayramında  idari izinlerde görevli olmak zorunda olan tüm personellerinin fazla mesai saat ücretinin ortalama 8.7 tl olduğundan 20x8.7=174 tl  olup 2015 yılı kurban bayramında çalışan idari izinde görevli personelin hak kaybı bu şekilde  gerçekleşmiştir. Şimdi önümüzde ramazan bayramının 9 güne çıkarılacağı ve cuma gününün idari izinden sayılacağı görülmektedir dolayısıyla kamu çalışanlarının devam eden mağduriyetlerine bir son verilmesi istiyorum. 

Saygılarımla.

 

Yaşar BAŞARAN 

Eski Sağlık-Sen  Genel Mali Sekreteri

APK UZMANI

Memurmaasmutemeti.Com

 

 

 
 
 
 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ  AÇIKLAMALARDA BULUNDU
SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, katıldığı "Sağlıklı Toplum, Sağlıklı Gelecek" sempozyumunda 15 Temmuz gecesiyle ilgili olarak "Bir gece mücadele, 29 günde bu mücadelenin nöbeti sonuçta bir aylık bir mücadaleden bahsediyoruz. 16 Temmuz ve sabahı gerçekten önemli bir milletin tarihi değiştirecek bir geceydi. Milletimiz ne kadar büyük bir millet olduğunu gösterdi. O gece sağlıkçıların kahramanlığı ve fedakarlığı gerçekten bütün bir tarihimiz boyunca hatırlanmaya değer." dedi.
SKANDAL RESİMLERİN PAYLAŞILDIĞI HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI
SKANDAL RESİMLERİN PAYLAŞILDIĞI HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI
Skandal resimlerin İstanbul Haseki Hastanesi'nde çekilip paylaşıldığı Eren G. hakkında da adli ve idari soruşturma başlatıldığı açıklandı.
SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN STAJ ÜCRETİ MAĞDURİYETLERİ GİDERİLECEK
SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN STAJ ÜCRETİ MAĞDURİYETLERİ GİDERİLECEK
Sağlık meslek lisesi öğrencilerinin staj ücretleri için Sağlık Bakanlığı'na yapılan şikayetler sonucunda Bakanlık mağduriyetlerin giderilmesi için talimat verdi.
GEÇEN YIL ACİL SERVİSLERE 111 MİLYON BAŞVURU YAPILDI
GEÇEN YIL ACİL SERVİSLERE 111 MİLYON BAŞVURU YAPILDI
Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre geçen yıl acil servislere 111 milyon kişi başvurdu,en fazla başvuru Mart ayında yaşandı.
YEŞİL SAHALARA ADINI YAZDIRAN DOKTOR ADAYI
YEŞİL SAHALARA ADINI YAZDIRAN DOKTOR ADAYI
Küçüklüğünden beri futbol oynayan Kadınlar Futbol 1. Lig'de Trabzon İdmanocağı'nda top koşturan bir yandan da çocuklu hayali olan doktorluk için ter döken 18 yaşında ki Bakiye Ecem Altınbaş azmiyle herkesi kendine hayran bırakıyor.