Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 10 Haziran 2016 01:05:23 Tarihinde eklenmiştir.

Resmi tatillerde ve bayramlar da çalışan kamu personeli cezalandırılıyor

Başbakanlık personel ve prensipleri genel müdürlüğünün göndermiş olduğu, tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki resmi yazısında aynen şu ifadeler yer almaktadır.

Kamuda çalışan tüm personellerin idari izinli sayılmaları hususundaki yazının 16 eylül 2015 tarih ve 10381 sayılı yazısı ''Kurban bayramı tatili, 23 Eylül 2015 Çarşamba günü saat 13.00'te başlayacaktır. 

 

Kurum yöneticilerine gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede   eleman bulundurulması kaydıyla;  kamu kurum ve kuruluşlarında ki tüm çalışanların 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. ''Eyvallah,  buraya kadar her hangi bir sıkıntı yok ancak sıkıntı ikinci paragrafta başlıyor şöyle ki; idari izinde görevde olanlara her hangi bir fazla ödemede bulunulmayacaktır. Bu hususu aşağıda o aya ait çalışma gün sayısı ve mesai saati üzerinden açıklayacağım. 

 

 

2015 yılı Eylül ayı 30 gün çekiyor. Çalışılmayan gün sayısı 10.5 gün (hafta sonları ve bayramdaki 2.5 idari izinde dahil). Kalan gün sayısı 30-10.5=19.5 gün çalışmaya tekabül eden  gün sayısı yapacağımız hesaplamada 2.5 idari izni genelgeye göre düşmeden  yapacağız :19.5x8=156 saat yani genelgeye göre bu 156 saatlik mesainin üzerindeki çalışma saatleri fazla mesaiden sayılacaktır. Eğer idari izinleri de aylık mesai tamamlamanın içinden düşse idik çalışılan gün sayısı 17 güne düşecekti o zaman 17x8=136 saati dolduran fazla mesaiyi hak etmiş olacaktı. Bu durumda mevcut uygulamayla 156-136=20 saat idari izinde görevli olan personelin hak kaybı oluşmakta böylece resmi bayram tatillerinde hizmetin aksatılmaması adına çalıştırılan kamu personeli mağdur edilmektedir. Hükümetimizden bu konuya el atmalarını ve kamu çalışanlarının hak kayıplarının oluşmamasını diliyorum.  

 

 

Sonuç olarak buradan çağrıda bulunuyorum; tüm ülkemizde kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak adına hizmet veren tüm sendikalara, derneklere ve sivil toplum kuruluşlarına zira yukarıda bahsetmiş olduğum 2015 yılı kurban bayramında  idari izinlerde görevli olmak zorunda olan tüm personellerinin fazla mesai saat ücretinin ortalama 8.7 tl olduğundan 20x8.7=174 tl  olup 2015 yılı kurban bayramında çalışan idari izinde görevli personelin hak kaybı bu şekilde  gerçekleşmiştir. Şimdi önümüzde ramazan bayramının 9 güne çıkarılacağı ve cuma gününün idari izinden sayılacağı görülmektedir dolayısıyla kamu çalışanlarının devam eden mağduriyetlerine bir son verilmesi istiyorum. 

Saygılarımla.

 

Yaşar BAŞARAN 

Eski Sağlık-Sen  Genel Mali Sekreteri

APK UZMANI

Memurmaasmutemeti.Com

 

 

 
 
 
 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
Sağlık Personeli Alt Bölge Tayinini Ne Zaman Nasıl Yapar?
Sağlık Personeli Alt Bölge Tayinini Ne Zaman Nasıl Yapar?
Alt bölge tayinine başvuracak ve başvuramayacak sağlık personelleri şu şekilde açıklanmıştır. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarında görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personeli başvurabilir. Ancak, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının merkez teşkilatlarından taşra teşkilatlarına, taşra teşkilatlarından merkez teşkilatlarına yapılacak atamalar ve görevlendirmeler ile eğitim ve araştırma hastanelerinde görev yapan eğitim görevlisi, başasistan ve asistanları başvuramaz.
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
2018 yılında ve daha sonraki yıllarda yapılacak sağlık personeli atamasında ebe alımlarının artacağı Sağlık Bakanı'nın şu ifadeleriyle ortaya çıkmıştır. Sağlık Bakanı Demircan, "Ebe sayımızı artıracağız. Türkiye işi normal zemine çekmiş olur. Eskiden bunu mahalle ebeleri yapıyordu. Onların yerine tecrübeli, eğitim görmüş, hastane ortamında doğum yaptıracak ebelerimizin sayısını artıracağız." dedi.
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ  HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU - Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 14.11.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
2018 yılında kaç sağlık personeli atanacak, sağlık personeli ataması 2018'de olacak mı? Sağlık atamasıyla ilgili yapılan açıklamalar ve daha fazlası haberimizde. Sağlık personeli atama haberini beklerken müjde Başbakan'dan geldi. 2018 bütçesine göre kaç sağlıkçı atanacak detaylar...
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?