Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 08 Haziran 2016 08:05:28 Tarihinde eklenmiştir.

MEMUR EMEKLİLERİNİN MERAKLA BEKLEDİĞİ 30 YIL ÜSTÜ İLAVE İKRAMİYE ÖDENECEK

Memur emeklilerinin merakla beklediği tasarı meclise sevk edildi.Tasarı ile 408 bin memur emeklisi toplam 2 milyar TL ilave ikramiye alacak.

Yeni tasarı ile memur emekli ikramiyelerinde esas alınan 30 yıllık hizmet üst sınır nedeni ile hak kaybı olanlara imkan sağlanılıyor. Hak sahibi olan emekli memur  ve yakınlarına 7 bin 500 liraya kadar olan ödemeler 3 ay içerisinde yapılacak.7 bin 50 liradan fazlası ise bir sonraki yılın aynı ayında yapılacak .

 

Tasarı ile 7 Ocak 2015'ten önce emekli olan memurlar ve emekli ikramiyesini almadan hayatını kaybeden dul ve yetimlere ek ödeme yapılacak.

 

Çalışma süreleri 30 yıldan fazla olan olanlar fazla çalıştıkları her yıl için ilave ikramiye alacaklar.Hak sahibi olan kişilerin yasa yürürlüğe girmesinden sonraki bir yıl içinde başvuru yapabilecek.

 

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU ERTELENİYOR

 

Tasarı ile çalışanlara getirile "mesleki zorunluluk belgesi"de erteleniyor.Mesleki yeterlilik belgesi olmayanların çalışmalarını engelleyen düzenleme 31 Aralık 2016'ya kadar erteleniyor.

 

MEMUR EMEKLİ MAAŞI VE İKRAMİYESİ HESAPLAMA ROBOTUNA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Personel Özlük Haklar
Geriye Yönelik Çocuk Yardımı ve Aile Yardım Ödeneği Alınır mı?
Geriye Yönelik Çocuk Yardımı ve Aile Yardım Ödeneği Alınır mı?
Bilindiği üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 202 nci maddesinde aile yardımı ödeneğinin, memurun her neşekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi ile ikiden fazla olmamak üzere çocuklarından her biri için ödeneği; 204 üncü maddesinde, memurun, eş için ödenen aile yardımı ödeneğine evlendiği, çocuk için ödenen yardıma da çocuğunun doğduğu tarihi takip eden aybaşından itibaren hak kazanacağı hüküm altına alınmış ve çocuk için aile yardımı ödeneği verilmeyecek haller de anılan kanunun 206 ncı maddesinde sayılmıştır. Geriye Yönelik Çocuk Yardımı ve Aile Yardım Ödeneği Alınır mı?
Ücretsiz izinde derece kademe ilerlemesi
Ücretsiz izinde derece kademe ilerlemesi
6663 sayılı Kanununa göre 10 Şubat 2016 tarihinde yapılan eklemeyle bu tarihten sonra ücretsiz doğum iznine ayrılanlar çalışma süresi, derece ve kademe ilerlemesinden faydalanabilecek. Bilindiği gibi memur aylıksız izin aldığında derece ve kademe ilerlemesi duraklatılmakta ve alınan ücretsiz izinler borçlanma yapılmaz ise görev süresinden sayılmıyordu. Artık bu uygulamaya son verilerek doğum sonrası aylıksız izinde olanlara borçlanmaya gerek kalmaksızın görev süresinden sayılma hakkı getirildi:
EMEKLİ İKRAMİYESİNE ESAS ALINAN HİZMET SÜRELERİ
EMEKLİ İKRAMİYESİNE ESAS ALINAN HİZMET SÜRELERİ
Memurlar emekli olurken hizmet sürelerinden bazıları emekli ikramiyesi hesabında değerlendirilir.Bazı hizmet süreleri ise emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınmamaktadır.
KONAKLAMA GİDERİ KURUMCA KARŞILANIRSA İLAVE HARCIRAH ALINIR MI ?
KONAKLAMA GİDERİ KURUMCA KARŞILANIRSA İLAVE HARCIRAH ALINIR MI ?
Mesleki bilgilerini arttırmak amacıyla yapılan seminerler ve kurslar için kurumlarınca memuriyet mahalli dışına geçici görevli olarak görevlendirilen memurlara, geçici görevli bulunulan sürece iaşe ve konaklama giderleri kurum bütçesinden karşılanması durumunda, kursa katılan memurlara ayrıca harcırah verilebilir mi?
DOLU-BOŞ KADRO İPTAL-İHDAS
DOLU-BOŞ KADRO İPTAL-İHDAS
Her yıl Nisan ayında dolu-boş kadro iptal-ihdas çalışması yapılır