Bu haber 08 Haziran 2016 08:05:28 Tarihinde eklenmiştir.

MEMUR EMEKLİLERİNİN MERAKLA BEKLEDİĞİ 30 YIL ÜSTÜ İLAVE İKRAMİYE ÖDENECEK

Memur emeklilerinin merakla beklediği tasarı meclise sevk edildi.Tasarı ile 408 bin memur emeklisi toplam 2 milyar TL ilave ikramiye alacak.

Yeni tasarı ile memur emekli ikramiyelerinde esas alınan 30 yıllık hizmet üst sınır nedeni ile hak kaybı olanlara imkan sağlanılıyor. Hak sahibi olan emekli memur  ve yakınlarına 7 bin 500 liraya kadar olan ödemeler 3 ay içerisinde yapılacak.7 bin 50 liradan fazlası ise bir sonraki yılın aynı ayında yapılacak .

 

Tasarı ile 7 Ocak 2015'ten önce emekli olan memurlar ve emekli ikramiyesini almadan hayatını kaybeden dul ve yetimlere ek ödeme yapılacak.

 

Çalışma süreleri 30 yıldan fazla olan olanlar fazla çalıştıkları her yıl için ilave ikramiye alacaklar.Hak sahibi olan kişilerin yasa yürürlüğe girmesinden sonraki bir yıl içinde başvuru yapabilecek.

 

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU ERTELENİYOR

 

Tasarı ile çalışanlara getirile "mesleki zorunluluk belgesi"de erteleniyor.Mesleki yeterlilik belgesi olmayanların çalışmalarını engelleyen düzenleme 31 Aralık 2016'ya kadar erteleniyor.

 

MEMUR EMEKLİ MAAŞI VE İKRAMİYESİ HESAPLAMA ROBOTUNA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap