Maaş Mutemeti
Bu haber 06 Haziran 2016 17:16:04 Tarihinde eklenmiştir.

Bakan Akdağ Memleketi Erzurum'da

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bir dizi temasta bulunmak için Erzurum’a gitti. 3 yıl aradan sonra Sağlık Bakanı olarak yeniden geldiği memleketi Erzurum’da coşkuyla karşılandı.

Bakan Akdağ Memleketi Erzurum'da

Bakan Akdağ, Erzurum Havalimanında Erzurumlu hemşerileri tarafından karşılandı. Büyük bir coşkuyla karşılanan Akdağ, burada vatandaşlara hitap etti. Daha sonra araç konvoyu eşliğinde Valilik ziyaretinde bulundu. Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Bakan Akdağ’a brifing vererek kentteki çalışmaları anlattı.

 

Akdağ, Valiliği ziyaretinin ardından gazeteci ve köşe yazarlarıyla Olimpiyat Parkında düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.

 

“Türkiye Cumhuriyetinin Sağlık Bakanı olarak sezaryen ile sonuna kadar mücadele edeceğim”

 

Bakan Akdağ, sezaryen hususunda yaptığı açıklamanın bazı gazetelerde 'sezaryen bir suçtur’ olarak görüldüğünü belirterek, “Halbuki benim bahsettiğim gereksiz yere yapılan, tıbbi gereklilik olmadan yapılan bir sezaryen suçtur ifadesidir” dedi.

 

Akdağ, “Bugün de bu ifadeyi tekrarlıyorum, hukukumuz, kanunlarımız önünde de bu bir suçtur. Bir taraftan tıbbi bir yanlış öte taraftan tıp etiğine, tıp ahlakına uymayan bir davranış, bir istismarcılık, bir menfaat arzusu öte yandan da ifade ettiğim gibi hukukumuza göre de suçtur. Bugün Türkiye’de özel hastaneler ve özel sağlık kuruluşlarında sezaryen oranı yüzde 65’e çıkmıştır. Bütün hastaneleri topladığınızda toplam oran bütün doğumları aldığınızda yüzde 50’dir. Her kim gereksiz yere tıbbi bir ihtiyaç olamadan korkutarak, endişeye sevk ederek kendi bilgi üstünlüğünü kullanıp bilgi asimetriği dediğimiz durumdan faydalanarak bir hamile anneyi sezaryene sürüklemişse yanlış yapmaktadır. Tıp etiğine aykırı davranmaktadır. Suç işlemektedir. Türkiye Cumhuriyetinin Sağlık Bakanı olarak ben bununla sonuna kadar mücadele edeceğim.”

 

“Toplumların sağlık geleceğini karartan üç önemli problem; tütün kullanımı, şişmanlık, hareketsizliktir”

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, toplumların sağlık geleceğini karartan üç önemli problemin var olduğunu sağlık programları kapsamında mücadele edeceklerini belirterek, “Sağlık programlarımız bir kısmını geçmişte başlattığımız bir kısmını yeni başlatacağımız programlarla devam edecek. Bütün bunların içerisinde en fazla önem verdiğimiz husus şişmanlık ve hareketsizlikle mücadele olacak. Toplumların sağlık geleceğini karartan üç önemli problem var. Tekrar ifade ediyorum, tütün kullanımı, şişmanlık ve hareketsizlik. Tütünle mücadelemiz başarılı bir şekilde devam ediyor. Dünya sağlık örgütü bu konuda ödüllendirmiştir bizi” şeklinde konuştu.

 

“Hastanelerimizde en son vatandaşımızın ıstırabı dinene kadar bizim gözümüze uyku girmeyecektir”

 

Bakan Akdağ, “Amacımız, hastalanan bir kişinin bir hastanenin kapısında boynunun bükülmesine mani olmaktır. Hastanelerimizde en son vatandaşımızın ıstırabı dinene kadar bizim gözümüze uyku girmeyecektir” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Bakan Akdağ basın toplantısının ardından Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret etti.

 

Bakan Akdağ, Erzurum’da İl Danışma Meclis Toplantısı ve Bilkent Lisesi Mezuniyet töreni programına katıldıktan sonra Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap