Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 31 Mayıs 2016 16:05:43 Tarihinde eklenmiştir.

Gençlerle Tütünsüz Bir Geleceğe

Dünya Sağlık Örgütü tarafından tütün ürünlerinin zararları hakkında kamuoyunda bir farkındalık oluşturulması, toplum bilincinin artırılması amacıyla 31 Mayıs tarihi “Dünya Tütünsüz Günü” olarak ilan edilmiştir.

Bu amaca yönelik olarak tüm dünyada 31 Mayıs çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 31 Mayıs Günü “Dünya Tütünsüz Günü” olarak kutlanmakta, tüm illerimizde il halk sağlığı müdürlüklerince ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca yapılan faaliyetlerle tütün ürünlerinin zararlarına dikkat çekilmektedir.

 

Ülkemizde bu yıl kutlanacak olan dünya tütünsüz günü etkinliklerinin ana teması “Gençlerin Tütünden Korunması” olarak belirlenmiştir. Bu temanın kamuoyu nezdinde duyurulması için “Gençlerle Tütünsüz Bir Geleceğe” sloganı benimsenmiştir.

 

Bilindiği üzere ülkemiz tütünle mücadele alanında lider ülke konumunda olup, bu alanda yürütülen çalışmalar tüm dünyaya örnek olarak gösterilmektedir. Bu çalışmaların en temel amaçlarından birisi de çocuk ve gençlerin tütün ürünlerinin zararlarından korunmasıdır. Tütünle mücadele alanında koordinatör bakanlık olan Sağlık Bakanlığı, gençlerin tütünden korunması amacına yönelik olarak illerimizden gelen gençlerle birlikte çalışarak “Tütünle Mücadele Gençlik Eylem Planı”nı oluşturmuştur. Sivil toplum kuruluşlarından gelen gençlerle birlikte oluşturulan eylem planı 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

“Tütünle Mücadele Gençlik Eylem Planı”, gençlerin bizzat kendileri için tütünle mücadele konusunda neler yapabileceklerini, bu mücadelede nasıl daha aktif yer alabileceklerini, sahada nasıl tütünle mücadelenin etkin bir parçası haline gelebileceklerini tartışarak geliştirdikleri strateji ve faaliyetleri içermektedir.

 

Sosyal medyanın gençler arasında yaygın olarak kullanımı, eylem planında sosyal medya üzerinden yürütülecek faaliyetleri daha ön plana çıkartmıştır. Bu kapsamda yürütülen çalışmaların ilk yansıması, Bakanlığımız ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin işbirliğinde geliştirilen “Yeşil Dedektör” uygulaması olmuştur. GPS teknolojisi ile çalışan bu mobil uygulama ile vatandaşlarımız akıllı telefonlar, tabletler aracılığı ile kanunen yasak olan yerlerde sigara içildiğini görmeleri halinde, bu durumu online olarak ihbar edebileceklerdir.

 

Gençler tarafından yoğun olarak kullanılacağı tahmin edilen mobil ihbar uygulaması, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Etkinliği kapsamında kısa bir video gösterimi ile tanıtılacaktır. Yapılacak canlı bağlantı ile Yeşil Dedektör’ ün ilk uygulaması toplantı esnasında gerçekleştirilecektir.

 

Hâlihazırda hizmet vermekte olan “Alo 184 SABİM Tütün İhbar Hattı” nın yanı sıra Yeşil Dedektör uygulaması hayata geçirilerek toplum katılımının artırılması hedeflenmektedir.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
Sağlık Personeli Alt Bölge Tayinini Ne Zaman Nasıl Yapar?
Sağlık Personeli Alt Bölge Tayinini Ne Zaman Nasıl Yapar?
Alt bölge tayinine başvuracak ve başvuramayacak sağlık personelleri şu şekilde açıklanmıştır. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarında görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personeli başvurabilir. Ancak, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının merkez teşkilatlarından taşra teşkilatlarına, taşra teşkilatlarından merkez teşkilatlarına yapılacak atamalar ve görevlendirmeler ile eğitim ve araştırma hastanelerinde görev yapan eğitim görevlisi, başasistan ve asistanları başvuramaz.
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
2018 yılında ve daha sonraki yıllarda yapılacak sağlık personeli atamasında ebe alımlarının artacağı Sağlık Bakanı'nın şu ifadeleriyle ortaya çıkmıştır. Sağlık Bakanı Demircan, "Ebe sayımızı artıracağız. Türkiye işi normal zemine çekmiş olur. Eskiden bunu mahalle ebeleri yapıyordu. Onların yerine tecrübeli, eğitim görmüş, hastane ortamında doğum yaptıracak ebelerimizin sayısını artıracağız." dedi.
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ  HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU - Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 14.11.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
2018 yılında kaç sağlık personeli atanacak, sağlık personeli ataması 2018'de olacak mı? Sağlık atamasıyla ilgili yapılan açıklamalar ve daha fazlası haberimizde. Sağlık personeli atama haberini beklerken müjde Başbakan'dan geldi. 2018 bütçesine göre kaç sağlıkçı atanacak detaylar...
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?