Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 31 Mayıs 2016 17:49:57 Tarihinde eklenmiştir.

KİMSESİZ ÇOCUKLAR İÇİN ELİNİ UZAT

YETİMDER HAKKINDA

Derneğimiz 2015 yılında faaliyete başlamış olup daha öncesinde 15 yıllık bir tecrübeye sahip üyeler tarafından faaliyetlerini daha geniş alanlara yaymak amacıyla kurulmuştur.

 

Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi her alanda derneğimizin en önemli paydaşlarıdır. Uzun yıllar Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Biriminde ve Bursa Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yönetimlerinde bulunan üyelerimiz bu alanlardaki birikimlerini şeffaf ve denetlenebilir bir alanda daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla derneğimizin kuruluşuna imza atmışlardır.

 

Önceliğimiz Bursa’mızda yaşayan yetim çocuklarımızı tespit etmek, bu konuda bir veri tabanı oluşturarak resmi kurumlarla işbirliği halinde yardımseverlerin yardımını yetim çocuklarımızın geleceği için planlamaktır.

 

Bunun yanı sıra dul, engelli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tespit ile ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamaktır. Ayrıca ilimizde okuyan veya Bursa’da ikamet edip başka illerde okuyan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs sağlamak da derneğimizin diğer çalışma alanlarından birisidir.

 

Dezavantajlı grupların istihdamı, gıda, giyim ve nakdi yardımların sağlanması ile her türlü ihtiyaç sahibinin yarasına merhem olabilmektir. Tespit ettiğimiz yetimlerimizin uzun vadeli her türlü ihtiyaçları düşünülerek yetişkin bir birey olana kadar desteklenmesi, sürdürülebilir ve kalıcı yardımların sağlanması derneğimizin temel ilkeleri arasındadır.

 

Yetim öğrencilerimizin özellikle eğitim takibinin yapılması, hem psikolojik hem de ekonomik olarak desteklenmesi, bu konuda profesyonel uzmanlardan yardım sağlanarak çocuklarımızın geleceğe sağlıklı şekilde hazırlanması derneğimizin diğer ilkelerindendir. Tamamı yardımseverler tarafından sağlanan ayni ve nakdi yardımların yerine ulaştırılmasında derneğimiz bir aracı vazifesi görmekte, tamamı gönüllü çalışanlarıyla toplumsal kalkınmaya katkı koymaya çalışmaktadır.

 

Yetim çocuklarımıza yönelik ev ziyaretleri, spor aktiviteleri, piknikler, geziler ve şenlikler derneğimizin yaptığı diğer faaliyetlerdendir. Derneğimiz, çalışmalarında Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Aile Danışmanı ve Sosyal Çalışmacılardan da faydalanarak yardım anlayışını çağın gereklerine uygun şekilde yerine getirmektedir.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.