Bu haber 31 Mayıs 2016 17:49:57 Tarihinde eklenmiştir. 910 Defa Okundu.

KİMSESİZ ÇOCUKLAR İÇİN ELİNİ UZAT

YETİMDER HAKKINDA

Derneğimiz 2015 yılında faaliyete başlamış olup daha öncesinde 15 yıllık bir tecrübeye sahip üyeler tarafından faaliyetlerini daha geniş alanlara yaymak amacıyla kurulmuştur.

 

Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi her alanda derneğimizin en önemli paydaşlarıdır. Uzun yıllar Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Biriminde ve Bursa Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yönetimlerinde bulunan üyelerimiz bu alanlardaki birikimlerini şeffaf ve denetlenebilir bir alanda daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla derneğimizin kuruluşuna imza atmışlardır.

 

Önceliğimiz Bursa’mızda yaşayan yetim çocuklarımızı tespit etmek, bu konuda bir veri tabanı oluşturarak resmi kurumlarla işbirliği halinde yardımseverlerin yardımını yetim çocuklarımızın geleceği için planlamaktır.

 

Bunun yanı sıra dul, engelli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tespit ile ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamaktır. Ayrıca ilimizde okuyan veya Bursa’da ikamet edip başka illerde okuyan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs sağlamak da derneğimizin diğer çalışma alanlarından birisidir.

 

Dezavantajlı grupların istihdamı, gıda, giyim ve nakdi yardımların sağlanması ile her türlü ihtiyaç sahibinin yarasına merhem olabilmektir. Tespit ettiğimiz yetimlerimizin uzun vadeli her türlü ihtiyaçları düşünülerek yetişkin bir birey olana kadar desteklenmesi, sürdürülebilir ve kalıcı yardımların sağlanması derneğimizin temel ilkeleri arasındadır.

 

Yetim öğrencilerimizin özellikle eğitim takibinin yapılması, hem psikolojik hem de ekonomik olarak desteklenmesi, bu konuda profesyonel uzmanlardan yardım sağlanarak çocuklarımızın geleceğe sağlıklı şekilde hazırlanması derneğimizin diğer ilkelerindendir. Tamamı yardımseverler tarafından sağlanan ayni ve nakdi yardımların yerine ulaştırılmasında derneğimiz bir aracı vazifesi görmekte, tamamı gönüllü çalışanlarıyla toplumsal kalkınmaya katkı koymaya çalışmaktadır.

 

Yetim çocuklarımıza yönelik ev ziyaretleri, spor aktiviteleri, piknikler, geziler ve şenlikler derneğimizin yaptığı diğer faaliyetlerdendir. Derneğimiz, çalışmalarında Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Aile Danışmanı ve Sosyal Çalışmacılardan da faydalanarak yardım anlayışını çağın gereklerine uygun şekilde yerine getirmektedir.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap