Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 25 Mayıs 2016 11:55:24 Tarihinde eklenmiştir.

KARTLA YAPILAN ALIŞVERİŞLER TEŞVİK EDİLECEK

Kayıt dışı ekonomi ile yapılan mücadele kapsamında kartla yapılan alışverişler desteklenecek.Banka kartı ile alışveriş yapanlara yüzde 1 ile yüzde 3 arası bonus verilecek ve bu bonuslarla vatandaş elektrik,su ve vergini ödeyebilecek.


Kayıt dışı ekonomi ile yapılan  mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda hedef kartlı alışverişlerin teşvik edilerek işletmelerin fiş veya fatura kesmelerini sağlamak.Bu kapsamda banka kartı ile yapılan alışverişlerde bonus verilecek ve bu biriken bonuslarla fatura  ve vergi ödenebilecek.Bu uygulama ile maliyenin hedefi kayıt dışı ekonomiyi birkaç yıl içinde 5 puan daha düşürebilmek.

 

HEDEF VERGİ KAYIP VE KAÇAĞININ AZALTILMASI

 

2017 yılına kadar hayata geçirilmesi planlanan  eylem planının henüz bir taslak aşamasında olduğunu belirten Bakanlık yetkilisi, düşünülen modele göre 100 liralık alışveriş yapan birine yüzde 2 yada 3 oranında bonus verilmesi düşüncesi olduğunu, bu biriken paranın vergilerin ve faturaların ödenmesinde kullanılabileceğini belirtti.

 

Kayıt dışı ekonomi ile mücadelede şehir içi ulaşımda otobüs ve minibüste elektronik ücret toplama ve akaryakıt satışlarına çiple takipte yer alıyor.Taksi,minibüs ve halk otobüslerinin ücretleri elektronik ortamda tahsil edilerek vergi kayıp ve kaçağının azaltılması hedefleniyor.Uygulanması planlanan kart sisteminin  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın koordinasyonunda 81 ilde yaygınlaştırılması planlanıyor


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.