Bu haber 26 Mayıs 2016 11:49:35 Tarihinde eklenmiştir.

GENEL SAĞLIK SİGORTASINDA REVİZYON

Yeni kurulan hükümetin ilk işlerinden biri genel sağlık sigortasında yapılacak olan revizyon. Bu uygulamaya göre yeni dönemde herhangi bir işyerinde çalışılmıyorsa, çalışmayan kişi için uygulanan üç farklı prim uygulamasından vazgeçiliyor.

Uygulamaya göre,herhangi bir işyerinde çalışmayanlara uygulanan üç farklı prim uygulamasından vazgeçilerek,tek prim uygulaması yapılacak.Uygulanacak olan tek primle sigortalı olma rakamı ise 50 lira olarak olacağı belirtiliyor.

 

YENİ SAĞLIK SİSTEMİ MALİYETLERİ AZALTIYOR

 

Genel Sağlık Sisteminde öne çıkan model "50 lira prime sağlık hizmetinden yararlan" olarak belirlendi.Genel Sağlık Sigortasında ki şu anda ki uygulamaya göre,gelir testinde evde kişi başına aylık geliri 549 liradan az olanlar prim ödemiyor.Geliri 549 lira ile bin 647 liraya kadar olanlar ise aylık 65 lira prim ödüyor.Aylık geliri bin 647 lira ile 3 bin 294 liraya kadar olanlar ise aylık 197 lira ödüyor.yeni sağlık sistemi ile de maliyetler azalıyor.

 

Sağlık sistemi için yapılan araştırmada bir kişinin kamuya aylık ortalama maliyetinin 60-70 lira olduğu ve bu nedenle 50 liralık primin uygun olduğu kalan miktarın ise devlet tarafından finanse edileceği ifade ediliyor.

 

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap