Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 18 Mayıs 2016 08:09:11 Tarihinde eklenmiştir.

HANGİ DURUMLARDA EK ÖZEL HİZMET TAZMİNATI VERİLMEZ

Bazı devlet memurlarının kalkınma da öncelikli yerlerde görev almaları nedeniyle,her ay aylıklarıyla birlikte ödenmekte olan ek özel hizmet tazminatı bazı durumlarda kesilmekte.Memurun hastalık izni kullanması da bu bunların arasında yer almakta.

Bakanlar kurulu ile belirlenmiş olan kalkınmada öncelikli yerlerde sürekli olarak fiilen çalışmakta olan bazı memurların yararlandığı özel hizmet tazminatına ilave olarak bu memurlara 'ek özel hizmet tazminatı' da ödenmekte.

HANGİ MEMURLAR EK ÖZEL HİZMET TAZMİNATINDAN YARARLANABİLİR

Kalkınmada öncelikli olarak belirlenmiş olan yerler 7 bölgeye ayrılmış olup,bu yerlerde sürekli olarak görev görevle atanan 'Teknik Hizmetler Sınıfı' ve 'Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı' personeline bu yerlerde görev yapacakları süre zarfında, görev yaptıkları bölge için belirlenen ek özel hizmet tazminatı oranında ödeme yapılacağı Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Bakanlar Kururu Kararı ile hükme bağlanmıştır.

Bazı sürelerde kalkınmada öncelikli yerlerde ek özel hizmet tazminatından yaralanan ve sürekli görevle çalışan memurlara bazı sürelerde bu ödemeler yapılmamaktadır.Kalkınma da öncelikli yerlerde fiilen görev yaptıkları süre içinde kapsamda ki memurlara ödenen ek özel hizmet tazminatı,memurun fiilen görev yapmadığı bazı sürelerde kesinti yapılmaktadır.

Kapsamdaki memurlara ek hizmet tazminatının ödenmediği durumlar şunlardır;

1)Kullandığı mazeret izni süreleri için,

2)Kullandığı mehil müddeti süreleri için,

3)Yurt dışı geçici görevlendirme süreleri için,

4)Hizmet içi eğitim,seminer,kurs ve geçici görevle bölge dışında 10 günden fazla bir süre görevlendirilmesi durumunda,bu sürelerin tamamı için,10 gün ve daha kısa süreli görevlendirmelerin bir yılda toplam 30 günü aşmış olan kısmı için,

5)Kullandığı istirahat,hastalık izni ve hava değişimi süreleri için,

6)Açığa alındığı,gözaltına alındığı,görevden uzaklaştırıldığı yada tutuklandığı süreler için,

Hastalıkları nedeniyle tek hekim yada sağlık kurulları tarafından usulüne göre düzenlenmiş olan raporlara çeşitli sürelerde devlet memurları hastalık izni kullanabilmektedirler.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Mutemet Gundem
Zorunlu Bireysel Emeklilikten Nasıl Çıkılır?
Zorunlu Bireysel Emeklilikten Nasıl Çıkılır?
Zorunlu bireysel emeklilik BES kesintisi memurların maaşlarının %3'ü kadar kesilmeye devam ediyor. BES kesintisi %3 veya daha fazlası olarak isteğe bağlı ayarlanabilirken ilk başta verilen cayma süresi geçmiş olsa bile BES'ten çıkmak hala mümkün. Peki BES'ten çıkış işlemleri nelerdir? Bireysel emeklilikten nasıl çıkılır? BES'ten cayma ile kesilen paralar geri alınabilir mi?
Akademik Ünvanlara Göre 2018 Maaşlar
Akademik Ünvanlara Göre 2018 Maaşlar
2018 yılının ilk yarısından Akademik Personel maaşları ne kadar olacak? Akademik unvanlarda görev yapanların 1 Ocak itibariyle %5,69 oranındaki genel maaş zammı ve 15 Ocak 2018 tarihinden geçerli asgari geçim indirimi artışına bağlı olarak yükseldi. Zamlı ilk maaşlarını 15 Ocak 2018’de alacak olan akademik personele, maaş zammı nedeniyle 1-14 Ocak dönemine ait fark ödemesi de yapılacak.
4/B'li Çalışanlar Kadro Bekliyor - 4B'li Çalışanlarla Kadrolular Arasındaki Farklar
4/B'li Çalışanlar Kadro Bekliyor - 4B'li Çalışanlarla Kadrolular Arasındaki Farklar
900.000 Taşerona Kadro Müjdesi Geçtiğimiz günlerde Taşerona kadronun çıkacak bir KHK ile gerçekleşeceği açıklandı. Müjdesini alan Taşeronlar artık 4D'li kamu işçisi olacaklar. Sayıları 900 bini bulan kamuda çalışan taşeron işçiler kamu güvencesi altında mesleklerine devam edecekler.
Devlet Memurluğunda İlerleme ve Yükselmeler - Kademe ve Derece İlerlemesi
Devlet Memurluğunda İlerleme ve Yükselmeler - Kademe ve Derece İlerlemesi
Üst derece kadroya atanmış olup da, kazanılmış hak ve emeklilik keseneğine esas aylık dereceleri daha aşağıda bulunanların (45 inci maddeye göre kadro karşılık gösterilmek suretiyle yapılan atamalar hariç) kazanılmış hak ve emeklilik keseneğine esas aylık derecelerinin yükseltilmeleri için bu durumun devam ettiği sürece, yukarıdaki fıkralarda belirtilen onaya gerek yoktur.
4C'den 4B'ye Geçişte Aile ve Çocuk Yardımı Artacak
4C'den 4B'ye Geçişte Aile ve Çocuk Yardımı Artacak
4/B Sözleşmeli Personele; her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi için 2134, çocuklarından her biri için de 250 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde edilecek miktarda (0-6 yaş grubundaki çocuklar için bir kat artırımlı) aile yardımı ödeniyor. Bu yardımdan hiçbir kesinti yapılmıyor. 4/C personelin aile yardımı ödeneği göstergelerinin 4/B personele yapılan ödemede esas alınan göstergelerden daha yüksek olmasına rağmen, 4/C personelin ödeneğinden yapılan kesintiler ve ilgili personelin gelir vergisi dilimindeki değişiklikler (genellikle yılın ikinci yarısında) yararlanılan aile yardımı ödeneğinin net miktarını azaltmaktadır.