Bu haber 18 Mayıs 2016 08:09:11 Tarihinde eklenmiştir.

HANGİ DURUMLARDA EK ÖZEL HİZMET TAZMİNATI VERİLMEZ

Bazı devlet memurlarının kalkınma da öncelikli yerlerde görev almaları nedeniyle,her ay aylıklarıyla birlikte ödenmekte olan ek özel hizmet tazminatı bazı durumlarda kesilmekte.Memurun hastalık izni kullanması da bu bunların arasında yer almakta.

Bakanlar kurulu ile belirlenmiş olan kalkınmada öncelikli yerlerde sürekli olarak fiilen çalışmakta olan bazı memurların yararlandığı özel hizmet tazminatına ilave olarak bu memurlara 'ek özel hizmet tazminatı' da ödenmekte.

HANGİ MEMURLAR EK ÖZEL HİZMET TAZMİNATINDAN YARARLANABİLİR

Kalkınmada öncelikli olarak belirlenmiş olan yerler 7 bölgeye ayrılmış olup,bu yerlerde sürekli olarak görev görevle atanan 'Teknik Hizmetler Sınıfı' ve 'Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı' personeline bu yerlerde görev yapacakları süre zarfında, görev yaptıkları bölge için belirlenen ek özel hizmet tazminatı oranında ödeme yapılacağı Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Bakanlar Kururu Kararı ile hükme bağlanmıştır.

Bazı sürelerde kalkınmada öncelikli yerlerde ek özel hizmet tazminatından yaralanan ve sürekli görevle çalışan memurlara bazı sürelerde bu ödemeler yapılmamaktadır.Kalkınma da öncelikli yerlerde fiilen görev yaptıkları süre içinde kapsamda ki memurlara ödenen ek özel hizmet tazminatı,memurun fiilen görev yapmadığı bazı sürelerde kesinti yapılmaktadır.

Kapsamdaki memurlara ek hizmet tazminatının ödenmediği durumlar şunlardır;

1)Kullandığı mazeret izni süreleri için,

2)Kullandığı mehil müddeti süreleri için,

3)Yurt dışı geçici görevlendirme süreleri için,

4)Hizmet içi eğitim,seminer,kurs ve geçici görevle bölge dışında 10 günden fazla bir süre görevlendirilmesi durumunda,bu sürelerin tamamı için,10 gün ve daha kısa süreli görevlendirmelerin bir yılda toplam 30 günü aşmış olan kısmı için,

5)Kullandığı istirahat,hastalık izni ve hava değişimi süreleri için,

6)Açığa alındığı,gözaltına alındığı,görevden uzaklaştırıldığı yada tutuklandığı süreler için,

Hastalıkları nedeniyle tek hekim yada sağlık kurulları tarafından usulüne göre düzenlenmiş olan raporlara çeşitli sürelerde devlet memurları hastalık izni kullanabilmektedirler.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap