Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 28 Mayıs 2016 19:33:30 Tarihinde eklenmiştir.

ŞİFA DEPOSU MEYVE KIZILCIK

Uzmanların tüketilmesi konusunda ısrar ettiği kızılcığın nelere iyi geldiğini biliyor musunuz?İşte faydaları:

Hücreleri koruyan tam bir antioksidan deposudur.Brokolide bulunan antioksidandan beş kat daha fazla antioksidan kızılcıkta bulunmakta.

Kızılcık zengin bir melatonin kaynağıdır.Melatonin vücudun gece salgıladığı bir hormondur ve bu hormon yeteri kadar salgılanmadığında kansere neden olur.Melatin ilaçlarının bir çoğuda kızılcıktan yapılır.

Kanını pıhtılaşmasını arttırır.Damarların tıkanmasını engelleyerek kalp hastalıklarının riskini azaltmakta.

Kızılcık kabuğunun  ishal kesici ve ateş düşürücü özelliği de bulunmakta.

Kızılcık suyu içen kişinin dişlerindeki plak oluşumu önlenir ve ağız hijyeni sağlanır.Ayrıca aft gibi ağızda oluşan bakterileri azaltma özelliği de vardır.

Ünlü hekim İbni Sina,yaraları yıkamak için kızılcık suyu, yara yanık içinse kızılcık ağacının kökünü kullanırmış.

Kızılcık şeker hastaları için oldukça yararlıdır.

İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir.

Kızılcık suyu ülser gibi mide hastalıklarına neden olan bakterilere karşı da oldukça etkilidir.

Kızılcığın dünyanın bir çok ülkesinde farklı kurumlar tarafından yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda meme, kolon,prostat ve bir çok kanser tümör türlerine iyi geldiği belirlenmiştir.Düzenli olarak kızılcık tüketimi kanser riskini azaltmakta.

Kızılcık solunum yoluna zara veren bakterilerin ortadan kalkmasında yardımcı olmakta.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.