Bu haber 28 Mayıs 2016 19:33:30 Tarihinde eklenmiştir.

ŞİFA DEPOSU MEYVE KIZILCIK

Uzmanların tüketilmesi konusunda ısrar ettiği kızılcığın nelere iyi geldiğini biliyor musunuz?İşte faydaları:

Hücreleri koruyan tam bir antioksidan deposudur.Brokolide bulunan antioksidandan beş kat daha fazla antioksidan kızılcıkta bulunmakta.

Kızılcık zengin bir melatonin kaynağıdır.Melatonin vücudun gece salgıladığı bir hormondur ve bu hormon yeteri kadar salgılanmadığında kansere neden olur.Melatin ilaçlarının bir çoğuda kızılcıktan yapılır.

Kanını pıhtılaşmasını arttırır.Damarların tıkanmasını engelleyerek kalp hastalıklarının riskini azaltmakta.

Kızılcık kabuğunun  ishal kesici ve ateş düşürücü özelliği de bulunmakta.

Kızılcık suyu içen kişinin dişlerindeki plak oluşumu önlenir ve ağız hijyeni sağlanır.Ayrıca aft gibi ağızda oluşan bakterileri azaltma özelliği de vardır.

Ünlü hekim İbni Sina,yaraları yıkamak için kızılcık suyu, yara yanık içinse kızılcık ağacının kökünü kullanırmış.

Kızılcık şeker hastaları için oldukça yararlıdır.

İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir.

Kızılcık suyu ülser gibi mide hastalıklarına neden olan bakterilere karşı da oldukça etkilidir.

Kızılcığın dünyanın bir çok ülkesinde farklı kurumlar tarafından yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda meme, kolon,prostat ve bir çok kanser tümör türlerine iyi geldiği belirlenmiştir.Düzenli olarak kızılcık tüketimi kanser riskini azaltmakta.

Kızılcık solunum yoluna zara veren bakterilerin ortadan kalkmasında yardımcı olmakta.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap