Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 15 Mayıs 2016 17:41:29 Tarihinde eklenmiştir.

ECZACILAR

Eczaneler,diyabet,astım,sigara bırakma,hipertansiyon vb. sağlı sorunlarında danışmanlık yapacak.

Eczacıların kronik sorunlarda önemli rol oynayacağını belirten Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak,Türk Eczacılar Birliği merkezi heyeti ile düzenlediği basın toplantısında 14 Mayıs Eczacılık Gününün temasının "Eczacılar Değişiyor,Sağlık Sistemi Geliyor" olarak belirlendiğini açıkladı.

 

Çolak,iki yıl önce eczacıların mesleki gelişimini sürekleştirecek proje olan "Akılcı Eczane" projesine imza attıklarını belirterek,bu projeye Sağlık Bakanlığının destek vermesi ile tüm Türkiye'ye yayılacağını belirtti.

 

Eczanelerin kronik hastalıklarda önemli rol oynayacağını söyleyen Çolak sözlerine şöyle devam etti:"Sağlık Bakanlığı ile bir protokol imzalayacağız.Yurt dışından aldığımız akılcı eczana modelleri var.Hipertansiyon,astım, diyabet ve sigara bıraktırma modülleri gibi.Sağlık Bakanlığı bu modüllere kendi eğitimcileri ile birlikte katkı sunacak ve eczanelere sertifika verecek.Eğitimleri akademisyenler verecek,verilen sertifikalar Sağlık Bakanlığı onaylı olacak.Böylelikle,eczacılar kronik hastalıklarda önemli rol oynayacak.Astım,hipertansiyon gibi rahatsızlıklarla ilgili danışman olabilecekler.Vatandaşa ilaçları nasıl kullanmaları gerektiği ve bu ilaçların takibi konusunda bilgi verebilecekler."

 

PİLOT SEÇİLEN ECZANELERDE ÇALIŞMA BAŞLADI

 

Pilot çalışma Konya'da başladı.Konya'da hipertansiyonla ilgili 29 eczanede pilot bir çalışma başlattıklarını belirten Çolak,yapılan bu çalışmayla ilaçlardaki kullanım oranlarında ciddi bir iyileşme gözlemlediklerini belirtti.Hipertansiyonla ilgili eczaneye giren 45 yaş hastaların tansiyonlarının ölçülerek kayıt altına alındığını,yüksek tansiyonu çıkan hastaların hekime yönlendirildiğini söyledi.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
2018 yılında ve daha sonraki yıllarda yapılacak sağlık personeli atamasında ebe alımlarının artacağı Sağlık Bakanı'nın şu ifadeleriyle ortaya çıkmıştır. Sağlık Bakanı Demircan, "Ebe sayımızı artıracağız. Türkiye işi normal zemine çekmiş olur. Eskiden bunu mahalle ebeleri yapıyordu. Onların yerine tecrübeli, eğitim görmüş, hastane ortamında doğum yaptıracak ebelerimizin sayısını artıracağız." dedi.
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ  HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU - Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 14.11.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
2018 yılında kaç sağlık personeli atanacak, sağlık personeli ataması 2018'de olacak mı? Sağlık atamasıyla ilgili yapılan açıklamalar ve daha fazlası haberimizde. Sağlık personeli atama haberini beklerken müjde Başbakan'dan geldi. 2018 bütçesine göre kaç sağlıkçı atanacak detaylar...
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.