Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 12 Mayıs 2016 08:08:35 Tarihinde eklenmiştir.

HEDEF 3 YILDA 40 BİN AİLE HEKİMİNE ULAŞMAK

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, önümüzde ki 3 yıl için hedeflerinin 22 bine yakın olan aile hekimi sayısının 40 bine ulaşması olduğunu belirtti.

İstanbul Aile Hekimliği tarafından Kemer'e bağlı olan Beldibi mevkiinde bulunan Rixos Sungate Otel'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen  Aile Hekimliğinin Kongresinin açılışına Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş ile Aile Hekimliği Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Gürsel Özer ve konunun uzmanları katıldı.Kongrede aile hekimlerinin sorunları,bireyselleştirilmiş tedavi,gebe acilleri,anne ölümleri,diyabete güncel yaklaşım,aile hekimlerine kayıtlı hastaların sayıları gibi konular tartışılacak.

 

Açılışta yaptığı konuşma da aile hekimlerine yönelik şiddete değinen Aile Hekimliği Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Gürsel Özer,konunun çözümü için kanun değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirtti.Dr. Gürsel Özer,aile hekimlerine şiddetin sosyal ve psikolojik yönleri olduğunu ve bu konularda hukuki ve bilimsel çalışmalar yaptıklarını aktardı. 

 

AŞI YOK DEMEMEMİZ LAZIM

 

Hepatit A aşısının temini konusunda bazı sorunlar yaşandığını belirten Dr. Gürsel Özer, bazen aileleri geri çevirmek zorunda kalıyoruz.Hepatit A aşısı geldiği zaman ailelere ulaşıp çağırıyoruz ama bu 7-8 aylık kronik bir sorun ve hala devam ediyor.Bu sorunun çözülmesini istiyoruz.Çünkü bağışıklama programımıza göre kapıdan gireni aşılamalısınız.Gelen aileye aşı yok demememiz lazım.Aşının yapılması uzun sürerse koruyuculuğu azalır şeklinde konuştu.

 

AMACIMIZ DAHA KALİTELİ AİLE HEKİMLİĞİ HİZMETİ VERMEK

 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr.Eyüp Gümüş,Türkiye'nin ileriki yıllarda nasıl bir sağlık sistemine kavuşması gerektiği konusunda çalıştıklarını ve Sağlık Bakanlığı bütçesinin önemli bir kısmının aile sağlığı merkezlerine ayrılacağını vurguladı.

 

Müsteşar Gümüş şunları söyledi,"Türkiye'de 136 bin doktor var.Bunların 22 bin yakını aile hekimi.Aile hekimine düşen nüfus 3 bin 500 civarında.Bu rakamı ileride azaltmayı düşünüyoruz.Amacımız 3 bin 500 olan sayıyı 2 bin 500'e indirmek.Bu yıl mezun olacak yaklaşık 8 bin 700 tıp fakültesi öğrencisi var.Bunlardan yaklaşık 5 binini aile hekimliğine kazandıracağız.Önümüzdeki 3 yılda hedefimiz 40 bin aile hekimine ulaşmak.Amacımız daha kaliteli aile hekimliği hizmeti sağlamak."dedi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
Sağlık Atamasında EBE Alımı Artacak
2018 yılında ve daha sonraki yıllarda yapılacak sağlık personeli atamasında ebe alımlarının artacağı Sağlık Bakanı'nın şu ifadeleriyle ortaya çıkmıştır. Sağlık Bakanı Demircan, "Ebe sayımızı artıracağız. Türkiye işi normal zemine çekmiş olur. Eskiden bunu mahalle ebeleri yapıyordu. Onların yerine tecrübeli, eğitim görmüş, hastane ortamında doğum yaptıracak ebelerimizin sayısını artıracağız." dedi.
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ  HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU
KPSS–2017/5 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU - Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 14.11.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
Sağlık Atama Sayısı 2018 Belli Oldu
2018 yılında kaç sağlık personeli atanacak, sağlık personeli ataması 2018'de olacak mı? Sağlık atamasıyla ilgili yapılan açıklamalar ve daha fazlası haberimizde. Sağlık personeli atama haberini beklerken müjde Başbakan'dan geldi. 2018 bütçesine göre kaç sağlıkçı atanacak detaylar...
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.