Maaş Mutemeti
Bu haber 11 Mayıs 2016 16:36:58 Tarihinde eklenmiştir.

SİLAHLI SALDIRI SONUCU ÖLDÜRÜLEN DOKTORUN HAYATI KİTAP OLDU

Geçen yıl Samsun'da gerçekleşen olayda Göğüs Hastalıkları Ve Göğüs Cerrahisi Hastahanesi'nde görevli Göğüs Cerrahı Op. Dr. Kamil Furtun, silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.Hayatını kaybeden doktorun hayatı emekli öğretmen Hanife Uzun tarafından kaleme alındı.

SİLAHLI SALDIRI SONUCU ÖLDÜRÜLEN  DOKTORUN HAYATI KİTAP OLDU

Samsun'da gerçekleşen olayda,Göğüs Cerrahı, Op.Dr. Kamil Furtun, geçen yıl 29 mayıs günü İsmail K. adlı saldırgan tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.Saldırıdan sonra sağlıkta şiddet konusunda protesto eylemi ve toplantılar düzenlendi.Şiddetin önüne geçilmesi için çeşitli projeler hayata geçirildi ve Op.Dr. Kamil Furtun'un adı öldürüldüğü ve görev yaptığı hastaneye verildi.

 

HAYAT HİKAYESİNDEN ETKİLENİP KİTAP YAZMAYA KARAR VERDİ

 

Samsun'lu şair ve yazar emekli öğretmen 59 yaşında ki Hanife Uzun Op.Dr. Kamil Furtun'un hayat hikayesinden etkilenerek kitap yazmaya karar verdi.Kitabı yazma sürecinde Furtun'un eşi Dr. Funda Furtun ile aile bireyleri ve çalışma arkadaşlarıyla görüşen Uzun, yazdığı romanına 'Ömrüne Sığmayan Cerrah' adını verdi.Kitap Samsun sağlık camiasında ve kamuoyunda olumlu tepkiler aldı.

 

Op.Dr. Kamil Furtun'un cinayet sonrası hayatını kaybetmesinden herkes gibi kendisinin de etkilendiğini belirten Hanife Uzun sözlerine şöyle devam etti,"Özellikle hastalarının ölümünün ardından konuşmalarına şahit oldum ve dikkatimi çekti.Benzer düşüncelerle ve söylemlerle karşılaşınca böyle bir doktorun hayat hikayesini roman haline dönüştürmeye kara verdim.Kamil Bey'in kişiliğini, hayat görüşünü, felsefesini,meslek hayatını anlamak için yakınları ve meslektaşlarıyla görüştüm.Çocukluğu ve öğrencilik yıllarında elde ettiği başarıları öğrendim."dedi.

 

Kitabın biyografi olmadığını roman olduğunu belirten Uzun,"Keşke başka bir şekilde Kamil Bey'i tanısaydım.Kamil bey'in eşi ve ailesi ile diyalog halindeyim.Hatta eşi düzenlediğim imza gününe de katıldı.Ben onların acısını kanatmak istemedim.Sadece böyle bir insanın,idealist bir doktorun Samsun gençliği ve halkı tarafından tanınmasını istedim.Şunu da eklemeliyim,kitap biyografi değil romandır" dedi.

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ  AÇIKLAMALARDA BULUNDU
SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, katıldığı "Sağlıklı Toplum, Sağlıklı Gelecek" sempozyumunda 15 Temmuz gecesiyle ilgili olarak "Bir gece mücadele, 29 günde bu mücadelenin nöbeti sonuçta bir aylık bir mücadaleden bahsediyoruz. 16 Temmuz ve sabahı gerçekten önemli bir milletin tarihi değiştirecek bir geceydi. Milletimiz ne kadar büyük bir millet olduğunu gösterdi. O gece sağlıkçıların kahramanlığı ve fedakarlığı gerçekten bütün bir tarihimiz boyunca hatırlanmaya değer." dedi.
SKANDAL RESİMLERİN PAYLAŞILDIĞI HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI
SKANDAL RESİMLERİN PAYLAŞILDIĞI HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI
Skandal resimlerin İstanbul Haseki Hastanesi'nde çekilip paylaşıldığı Eren G. hakkında da adli ve idari soruşturma başlatıldığı açıklandı.
SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN STAJ ÜCRETİ MAĞDURİYETLERİ GİDERİLECEK
SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN STAJ ÜCRETİ MAĞDURİYETLERİ GİDERİLECEK
Sağlık meslek lisesi öğrencilerinin staj ücretleri için Sağlık Bakanlığı'na yapılan şikayetler sonucunda Bakanlık mağduriyetlerin giderilmesi için talimat verdi.
GEÇEN YIL ACİL SERVİSLERE 111 MİLYON BAŞVURU YAPILDI
GEÇEN YIL ACİL SERVİSLERE 111 MİLYON BAŞVURU YAPILDI
Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre geçen yıl acil servislere 111 milyon kişi başvurdu,en fazla başvuru Mart ayında yaşandı.
YEŞİL SAHALARA ADINI YAZDIRAN DOKTOR ADAYI
YEŞİL SAHALARA ADINI YAZDIRAN DOKTOR ADAYI
Küçüklüğünden beri futbol oynayan Kadınlar Futbol 1. Lig'de Trabzon İdmanocağı'nda top koşturan bir yandan da çocuklu hayali olan doktorluk için ter döken 18 yaşında ki Bakiye Ecem Altınbaş azmiyle herkesi kendine hayran bırakıyor.