Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 11 Mayıs 2016 16:36:58 Tarihinde eklenmiştir.

SİLAHLI SALDIRI SONUCU ÖLDÜRÜLEN DOKTORUN HAYATI KİTAP OLDU

Geçen yıl Samsun'da gerçekleşen olayda Göğüs Hastalıkları Ve Göğüs Cerrahisi Hastahanesi'nde görevli Göğüs Cerrahı Op. Dr. Kamil Furtun, silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.Hayatını kaybeden doktorun hayatı emekli öğretmen Hanife Uzun tarafından kaleme alındı.


Samsun'da gerçekleşen olayda,Göğüs Cerrahı, Op.Dr. Kamil Furtun, geçen yıl 29 mayıs günü İsmail K. adlı saldırgan tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.Saldırıdan sonra sağlıkta şiddet konusunda protesto eylemi ve toplantılar düzenlendi.Şiddetin önüne geçilmesi için çeşitli projeler hayata geçirildi ve Op.Dr. Kamil Furtun'un adı öldürüldüğü ve görev yaptığı hastaneye verildi.

 

HAYAT HİKAYESİNDEN ETKİLENİP KİTAP YAZMAYA KARAR VERDİ

 

Samsun'lu şair ve yazar emekli öğretmen 59 yaşında ki Hanife Uzun Op.Dr. Kamil Furtun'un hayat hikayesinden etkilenerek kitap yazmaya karar verdi.Kitabı yazma sürecinde Furtun'un eşi Dr. Funda Furtun ile aile bireyleri ve çalışma arkadaşlarıyla görüşen Uzun, yazdığı romanına 'Ömrüne Sığmayan Cerrah' adını verdi.Kitap Samsun sağlık camiasında ve kamuoyunda olumlu tepkiler aldı.

 

Op.Dr. Kamil Furtun'un cinayet sonrası hayatını kaybetmesinden herkes gibi kendisinin de etkilendiğini belirten Hanife Uzun sözlerine şöyle devam etti,"Özellikle hastalarının ölümünün ardından konuşmalarına şahit oldum ve dikkatimi çekti.Benzer düşüncelerle ve söylemlerle karşılaşınca böyle bir doktorun hayat hikayesini roman haline dönüştürmeye kara verdim.Kamil Bey'in kişiliğini, hayat görüşünü, felsefesini,meslek hayatını anlamak için yakınları ve meslektaşlarıyla görüştüm.Çocukluğu ve öğrencilik yıllarında elde ettiği başarıları öğrendim."dedi.

 

Kitabın biyografi olmadığını roman olduğunu belirten Uzun,"Keşke başka bir şekilde Kamil Bey'i tanısaydım.Kamil bey'in eşi ve ailesi ile diyalog halindeyim.Hatta eşi düzenlediğim imza gününe de katıldı.Ben onların acısını kanatmak istemedim.Sadece böyle bir insanın,idealist bir doktorun Samsun gençliği ve halkı tarafından tanınmasını istedim.Şunu da eklemeliyim,kitap biyografi değil romandır" dedi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL? 4C'liler için beklenen haber geldi. 4C'liler 4B ye geçecek ve maaşları da yükselecek. Güncel 4C maaş listesi Temmuz zammıyla aşağıdaki gibi şekillenmişti. 4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamaya göre 4C li çalışanlar 4B statüsüne geçiyor.
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı Kamu kurumlarında ve özel sektör kuruluşlarında istihdam etmekte olan hemşireler ne kadar maaş almaktadır. Kamu ve özel sektör maaşı.