Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 10 Mayıs 2016 17:13:00 Tarihinde eklenmiştir.

BİYOBENZER ÜRETİMDE İL YERLİ ÜRÜN RUHSATLANDIRILDI

İlk defa tamamen Türkiye'de üretilebilecek olan yerli biyobenzer ürün onay aldı.

Bir çok kanser hastalığında tedavi için kullanılacak olan biyobenzer ruhsatlandırıldı.Ürünü tüm üretim aşamaları Türkiye'de gerçekleşecek.

 

Biyoteknolojik ürünlerin sadece Türkiye'de değil dünyada da tüketim miktarları artan değerli ilaçlar olduğunu belirten Türki'ye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Osman Nacar sözlerine şöyle devam etti,"Biyoteknolojik ürünler,kutu bazında bakıldığında tüm tüketimin yüzde 1,5 değer bazında ise yüzde 15'ine denk geliyor.Kutu başı değerin en yüksek olduğu alan,biyoteknolojik  ürünler" dedi.

 

Bu biyobenzer ürünlerde yerli üretim yapılabilmesi araştırma ve geliştirme yapan firmaların desteklendiğini ve il defa tamamen Türkiye'de üretilebilecek yerli biyobenzer bir ürünün onay aldığını belirten Nacar,söz konusu ürün Etkin madde üretiminin hücreden itibaren tüm üretim aşamaları, ülkemizde gerçekleştirilen ilk biyobenzer üründür.İlk defa tamamen Türkiye'de üretilebilecek biyobenzer bir ürün onay aldı.

 

Filgrastim etkin maddeli ve onkoloji alanında kullanılacak tamamen yerli ilk biyobenzer ürüne, tarafımızca 26 Nisan 2016 tarihinde ruhsat verildi.Biyobenzer ürün, enfeksiyonların önlenmesi amacıyla kemik iliği nakli sonrasında beyaz kan hücrelerinin sayısının yükseltilmesi, yüksek dozda uygulanacak kemoterapi öncesinde ve sonrasında toplanarak ve hastaya yeniden nakledilmek üzere kemik iliğinin fazla sayıda kök hücre üretiminin sağlanması, ciddi kronik nötropenisi olan hastalarda enfeksiyonların önlenmesi amacıyla beyaz kan hücrelerinin sayılarının arttırılmasında kullanılacak olan ürün ilerlemiş HİV enfeksiyonu buluna hastalara enfeksiyon riskinin azaltılması amacıyla da uygulanacak.

 

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap