Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 09 Mayıs 2016 12:12:42 Tarihinde eklenmiştir.

TIP OKUMAYI DÜŞÜNEN LİSELİLER BEYİN AMELİYATINI CANLI İZLEDİ

Tıp okumayı düşünen liseli öğrenciler Beyin Cerrahı Prof. Dr. Türker Kılıç'ın girdiği beyin ameliyatını canlı bağlantı yapılarak izlediler.


Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı olan Beyin Cerrahı Prof. Dr. Türker Kılıç tıp fakültesini okumayı düşünen liseli öğrencilerle ameliyat esnasında canlı bağlantı yaparak öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.Ameliyatın ardından öğrencilere seminer veren Kılıç,"Esas amacımız klinikte karşılaştıkları sorunlara laboratuvar da çözüm arayabilen,hipotez geliştirip bunun yanıtını bilimsel ortamda araştırmayı bilen öğrenciler yetiştirmek,"dedi.

 

Ameliyatı yapıyor olmanın ne gibi zorluklar ya da güzellikler taşıdığını öğrencilerin hissetmesini sağlamaya çalıştıklarını belirten Kılıç şunları söyledi:"Zaten profesyonel anlamda kendi meslektaşlarımızla bu gibi ameliyatlarda canlı yayınlar yapıyoruz.Bu ameliyat öğrencilerin gördüğü ilk ameliyat yayını oldu.Böylelikle öğrencilerimizin ameliyathane ortamında bulunmalarının ne tür bir his verdiğini ya da ameliyatı yapıyor olmanın ne gibi zorluklar ya da güzellikler taşıdığını hissetmelerini sağlamayı çalışıyoruz." dedi.

 

Lise öğrencileri arasından bilim insanı seçme programıyla öğrenci aldıklarını bu sayede öğrencilerinin ne ölçüde tıbba yada cerrahiye yakın olduklarını anlıyor ve onların doğru karar vermelerine yardımcı olduklarını belirten belirtti.

 

Anne ve babasının doktor olması nedeniyle ameliyat izlemeye alışkın olduğunu belirten ameliyata giren öğrencilerden Bahçeşehir Fen Ve teknoloji sınıfı 12.sınıf öğrencisi Uğur Deniz Balcı şunları söyledi:"Annem ve babam doktor olduğu için ameliyat izlemeye alışkın bir insanım.Onların sayesinde tıp hakkında çok fazla bilgi sahibiyim.Ameliyatları izlemek heyecan vericiydi.Türker hocamızın göstermiş olduğu gibi küçük çapta 1 cm. çapında yapılan çok zor ameliyatlar.Bunları gerçekleştirmek gerçekten zor.Çok fazla insanın yapabileceği bir şey değil.Ben bu ameliyatları yapabilmek için kendime hedef koydum.Çünkü Türker Hocayı kendime idol olarak görüyorum ve BAU Tıp'a yerleşmeyi bu yüzden çok istiyorum.Onun gibi iyi bir doktor olabilmek için "dedi 

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL? 4C'liler için beklenen haber geldi. 4C'liler 4B ye geçecek ve maaşları da yükselecek. Güncel 4C maaş listesi Temmuz zammıyla aşağıdaki gibi şekillenmişti. 4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamaya göre 4C li çalışanlar 4B statüsüne geçiyor.
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı Kamu kurumlarında ve özel sektör kuruluşlarında istihdam etmekte olan hemşireler ne kadar maaş almaktadır. Kamu ve özel sektör maaşı.