Bu haber 06 Mayıs 2016 08:04:23 Tarihinde eklenmiştir.

ÇİNDE KAYIP BÖBREK SKANDALI

Trafik kazası sonucunda vücudunda ki kırıklar için ameliyat edilen hastanın ameliyat sonrası sağ böbreği yok oldu.

 

 

Çin'de yayınlanan South China Morning Post gazetesinin haberine göre,Chiangsu eyaletinde geçen yıl Liu Yongvey adlı çiftçi, geçirdiği trafik kazası sonucunda göğsünde oluşan kırıklar ve yaralanmalar nedeniyle göğüs ameliyatı oldu.Ameliyat sonrası Liu,gittiği bir başka hastanede tedavi amaçlı yapılan kontrollerde sağ böbreğinin olmadığı anlaşıldı.

 

Sağ böbreğinin olmadığını öğrenen Liu, üç farklı hastane de yapılan kontrollerden de aynı sonucu alınca durumu ameliyatı yapan doktora anlattı.Ancak doktorlar Liu'ya böbreğin kendiliğinden yok olduğunu söyledi.

 

Ameliyat raporlarına göre,şahsın organlarının tekrar doğru pozisyonda yerleştirilmesi amacı ile yapılan ameliyat esnasında sağ böbreğin yerinden alındığı fakat zarar görmemesi nedeniyle geri konulduğu belirtiliyor. Doktor da böbreği yerine koyduğunu açıkladı.

 

Oldukça garip olan bu olay karşısında çareyi polise başvurmakta bulan Liu, konuyla ilgili henüz bir sonuç alınamadı.Böbreğin kayıp olduğunu öğrenen diğer hastanelerde hastayı tedavi etmeyi reddediyor.

 

Ameliyatı yapan doktor ve ameliyatın yapıldığı hastane hakkında soruşturma devam ediyorKonu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap