Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 05 Mayıs 2016 16:52:17 Tarihinde eklenmiştir.

HASTANIN MİDESİNDE Kİ TAŞLAR HERKESİ ŞAŞIRTTI

Balıkesir'in Edremit İlçesinde yaşayan C.K.'nın midesinden ameliyatla 82 tane taş çıkarıldı.

 

Balıkesir'in Edremit ilçesinde buluna Edremit Devlet Hastanesinde yaşanan olayda hastaneye müracaat eden C.K.'nın (42) bağırsaklarında yırtılma olduğu belirlendi.Hastayı hemen ameliyata alan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Cengiz Güngör hastanın midesinde taş olduğunu gördü.Dr. Güngör ve ekibi tarafından yapılan ameliyatta hastanın midesinden yaklaşık 500 gr. ağırlığında 82 adet taş çıkartıldı.Hastanın psikolojik sorunları olduğu ve ameliyata girerken bile avucunda tuttuğu, taşla girdiği belirtildi.

 

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Cengiz Güngör,"12 parmak bağırsağında ülser perforasyonu  vardı.Vakaya acil girdik.Hastanın problemleri olduğu için bir daha ülser olmaması için mide ameliyatı da yapalım dedik.Bu sırada baktık ki mideden sesler geliyor.Açtığımızda 82 tane fındık iriliğinde taşlar olduğunu gördük.Bunlar vücudun yaptığı taşlar değildi.Dışarıdan yutulan taşlar.Hatta avucunda da taş saklamış.Taş çıkınca ameliyat sırasında avucu kapalıydı.Açınca avucunda taş ve tırnak makası olduğunu gördük.Büyük ihtimalle bu taşları yutunca 12 parmak bağırsağı delindi.Operasyon başarılı bir şekilde sonlandı.Hastanın sağlık durumu iyi,"dedi


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Yaşam
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Doğum borçlanmaları ile çalışan annelerin sigorta girişlerinden sonra dünyaya gelen çocukları için 3 çocuğa prim borçlanması yapılabilmekte. Sigorta başlangıcından sonra dünyaya gelen ve hayatta bulunan çocukları için her yıla 2 yıl borçlanarak 3 çocuk için toplamda 6 yıl daha erken emekli olabiliyor. 6 yıl prim borçlanma süresi 2160 gün için mutlaka 3 çocuk şartının bulunması gerekiyor.Çalışan Anneler Erken Emekli Olabilir mi? Annelerin Erken Emeklilik Şartı
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Taşınır mal sorumlusundan kefalet aidatı kesintisi yapılır
Mebe bağlı okullarda taşınır mal sorumlusu görevlilerden kefalet sandığı kesilip kesilmemesi hakkında tereddütler yaşanıyor.
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
MEMUR ZAMMI BELLİ OLDU
2018'de memur zam oranı %4 + %3,5 ve 2019'da %4 + %5 olacak. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
HÜKÜMETTEN MEMURA SON ZAM TEKLİFİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 için yüzde 3,5+3,5, 2019 için yüzde 4+5 zam teklif ettiklerini açıkladı. Teklifle ilgili konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Teklifi müzakere edilebilir buluyoruz. Konuyu konfederasyonumuzda değerlendirecek ve kamuoyuna ayrıca bir teklif sunacağız" dedi.
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
MEMUR SEN YENİ ZAM TEKLİFİNİ BEKLİYOR
Toplu sözleşme görüşmelerinde Memur sen'in beklentilerinin çok altında bir zam teklifi sunan hükümetten makul bir teklif bekleniyor.