Bu haber 05 Mayıs 2016 16:52:17 Tarihinde eklenmiştir.

HASTANIN MİDESİNDE Kİ TAŞLAR HERKESİ ŞAŞIRTTI

Balıkesir'in Edremit İlçesinde yaşayan C.K.'nın midesinden ameliyatla 82 tane taş çıkarıldı.

 

Balıkesir'in Edremit ilçesinde buluna Edremit Devlet Hastanesinde yaşanan olayda hastaneye müracaat eden C.K.'nın (42) bağırsaklarında yırtılma olduğu belirlendi.Hastayı hemen ameliyata alan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Cengiz Güngör hastanın midesinde taş olduğunu gördü.Dr. Güngör ve ekibi tarafından yapılan ameliyatta hastanın midesinden yaklaşık 500 gr. ağırlığında 82 adet taş çıkartıldı.Hastanın psikolojik sorunları olduğu ve ameliyata girerken bile avucunda tuttuğu, taşla girdiği belirtildi.

 

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Cengiz Güngör,"12 parmak bağırsağında ülser perforasyonu  vardı.Vakaya acil girdik.Hastanın problemleri olduğu için bir daha ülser olmaması için mide ameliyatı da yapalım dedik.Bu sırada baktık ki mideden sesler geliyor.Açtığımızda 82 tane fındık iriliğinde taşlar olduğunu gördük.Bunlar vücudun yaptığı taşlar değildi.Dışarıdan yutulan taşlar.Hatta avucunda da taş saklamış.Taş çıkınca ameliyat sırasında avucu kapalıydı.Açınca avucunda taş ve tırnak makası olduğunu gördük.Büyük ihtimalle bu taşları yutunca 12 parmak bağırsağı delindi.Operasyon başarılı bir şekilde sonlandı.Hastanın sağlık durumu iyi,"dediKonu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap