Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 04 Mayıs 2016 08:05:27 Tarihinde eklenmiştir.

EBE HEMŞİRE MESLEK HAYATINDA BİR İLÇE NÜFUSU KADAR DOĞUM YAPTIRDI

Ebe hemşire olarak özel bir hastanede görev yapan 46 yıllık ebe Meral Şener,meslek hayatında bir ilçe nüfusu kadar doğum yaptırdı.


Muğla'nın Milas ilçesinde yaşayan 62 yaşında ki Meral Şener mesleğinde 46 yılı doldurmanın sevincini yaşıyor.1970 yılında 15 yaşında iken  Meslek Ortaokulundan mezun olan Meral Şener, 1972 yılında Niğde'nin dağ köyüne tayin edildi.Dağ köylerine at sırtında giderek doğum yaptıran Meral Şener, karşısına çıkan zorlukları hiç umursamadan görevine devam etti.Niğde'den sonra memleketi olan Marmaris'e dönen Şener 21 yıl Devlet Hastanesinde görev yaptıktan sonra emekliliğe ayrıldı.Emekli olduktan sonra özel bir hastanede ebe hemşire olarak görev yapmaya devam eden Şener, meslek hayatında bugüne kadar 8 bin doğum yaptırdı.mesleğini uzun seneler daha sürdürmeyi planlayan ebe 2 torununa da kendi elleriyle doğum yaptırdı.

 

MESLEĞİMİ O KADAR ÇOK SEVİYORUM Kİ YILLAR NASIL GEÇTİ ANLAYAMADIM

 

Sağlık sektörüne babasının tavsiyesi üzerine girdiğini belirten Şener," 20 yılı doldurabilir miyim acaba derken bir baktım ki 46 yılı doldurmuşum,hiç haberim yok.Mesleğimi okadar çok seviyorum ki yıllar nasıl geçti anlayamadım.Bir aileye yeni bir bebek vermek, yeni bir fert katmak o kadar güzel bir duygu ki anlatmak mümkün değil,"şeklinde konuştu.

 

DOĞUMLARA AT SIRTINDA GİTTİM

 

Mesleğe ilk başladığı yıllarda köylerde araba olmadığı için doğumlara at sırtında giden Şener,o günlere ait bir anısını anlattı" Köyde bir gece kapım çaldı.Doğumumuz var dediler.At sırtında yola çıktık Evin önüne geldiğimizde bir kaç tane kadın bebeğimiz doğdu diye sevinç çığlığı atıyordu.Beni getiren köylülere ebe hanıma gerek kalmadı gönderebilirsiniz dediler.Ben de dedim ki buraya kadar geldim bebeği ve anneyi görmeden gitmem.Bir baktı ki anne kanlar içinde.Kadının plasentasını bağlamamışlar kanıyor.Tansiyonu düşmüş baygınlık geçiriyor.Hemen müdahale ettim ve tedaviye başlayarak kadının hayatını kurtardım.Eğer ben geri dönmüş olsaydım anne hayatta olmayacaktı,"dedi.

 

KÜÇÜK BİR İLÇE NÜFUSU KADAR DOĞUM YAPTIRDIM

 

Küçük bir ilçe nüfusu kadar doğum yaptırdığını belirten Şener,"Bir düşünüyorum ki bir köy yada kasaba kurabilirim.Onların hepsi oy verirse diye düşünüyorum.Doğum yaptırdığım kadınların 20 ile 30 yaşlarında ki çocukları beni çarşıda gördükleri zaman siz benim ebemsiniz deyince duygulanıyorum.2 torumun da doğumunu ben yaptırdım.Genç ebelere tavsiyem mesleklerini sevsinler.Devamlı çalışırlarsa hiç bir vakıalardan kaçmazlarsa kendilerini geliştireceklerdir.ben kendi doğumumdan sonra hastaların ne hissettiğini anladığım için mesleğimde başarılı oldum.20 yıl daha mesleğime devam edebilirim"dedi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
 İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin sürekli görev yolluğu ödemeleri hangi tertipten ödenmelidir?
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık Çalışanlarının 2018 Emekli Aylık ve Maaşları
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler Sınıfına dahil kadrolarda bulunan ve değişik unvanlarda görev yapan sağlık personelinin emekli aylık ve ikramiyeleri, eğitim durumlarına, kadrolarına ve unvanlarına göre değişiklik göstermektedir.Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki en belirleyici unsur ek göstergedir.sağlık personelinden bazılarının, 2018 yılında alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C En Düşük Maaş Kaç TL? 4C'liler için beklenen haber geldi. 4C'liler 4B ye geçecek ve maaşları da yükselecek. Güncel 4C maaş listesi Temmuz zammıyla aşağıdaki gibi şekillenmişti. 4C En Düşük Maaş Kaç TL?
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
4C'li Çalışanlar 4B'li Memur Statüsüne Giriyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamaya göre 4C li çalışanlar 4B statüsüne geçiyor.
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı
Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017? Kamu ve Özel Sektör Hemşire Maaşı Kamu kurumlarında ve özel sektör kuruluşlarında istihdam etmekte olan hemşireler ne kadar maaş almaktadır. Kamu ve özel sektör maaşı.