Bu haber 01 Mayıs 2016 16:21:23 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK ŞİDDETİ PROTESTO ETTİLER

Şanlıurfa'da yaşanan olayda Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Doktor F.Ç. 'nin hastane bahçesinde tartaklanmasına sağlık çalışanları tepki göstererek hastanenin bahçesinde basın açıklaması yaptı.

İhale Komisyonu Başkanı'da olan doktor F.Ç.önceki gün kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tartaklanmıştı.Bu olaya tepki gösteren sağlık çalışanları öğle saatlerinde hastane bahçesinde toplanarak basın açıklaması yaptı.Grup adına basın açıklaması yapan Hastane Yöneticisi İbrahim Halil Keşkül,şiddet olaylarına karşı caydırıcı önlemlerin alınması gerektiğini belirterek,"Son günlerde sağlık çalışanlarına karşı şiddet olayları artmıştır.Hekim, sağlık çalışanı ve hastane personeline yönelik şiddete her gün bir yenisi daha eklenmiştir.Son yıllarda sağlık çalışanları ve hekimler değersizleştirilmiştir.Karşılığında caydırıcı ceza olmaması, vatandaşı teşvik etmiştir.Sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen bu şiddet için derhal gerekli adımların atılması gerekir."dedi.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap